bugün

davlun sesi sadece uzaktan hoş gelir inanışının destekçilerine pek de uzak düşmeyecek eylemdir. ayrıca sıcak bir yaz gecesinde aralanmış pencereden içeri sızacak en ufak melteme hasretken yüzünüze tokat gibi çarpan konvoy gerçeği de bu eylemi ruhunuzda hissetmenizi sağlar.
etnik metnik vs birkaç öğeyi tüm sehre duyurmak isteyen saygısız kişiliklerin müziği sonuna kadar açıp düğün dedikleri össden 1 gün önce ne idüğü belirsiz dillerini duyurmak amaçlı misyon üstlenerek yaptıkları eylemdir.
(bkz: bilmem anlatabildim mi)
evlerinde sakin sakin oturan insanların kulak zoruyla dahil oldukları düğünlerden nefret etmeleridir. bu insanlara, " sen eğlen, ne diye beni zorluyorsun ? ben derdim olunca gelip senin kulağına böğüre böğüre ağlıyor muyum ? " diye söylenmek gerekir.
Arkadas yaz geldi ya kudurdu bu ciftler nedir bu evlenme meraki. Sabahtan beri basimi sisirdiler. Demet akalin soylerken turkani ben dayanamazken birde bu adamdan dinleyin. Vallahi 0. 5 kalemle kendimi olduresim geldi. Turkandan mahallenin kizi sezene gecti ya. Saat 12 olsada bitsin dicem ama yok rusvet verip yollarlar polisi.
cumartesi pazar uykusunu mahvettikleri için.
özellikler dernek yakınlarında oturanların yakındığı durumdur
lan zaten metre kareye 300 kişinin düştüğü istanbulda gelip ne sokak düğünü yapıyorsun kardeşim tamam anladık akşam birileri iyi eğlenecek ama bunu niye gelip tüm semte duyuruyorsunki bizene. düğün salonları niye var git oraya halay çek coş neden arabaların yolunu kesip kıç kadar yere 200 kişi sığdırıyorsunuz anlamıyorum.
parası olmayan fakir insanların sokak düğünü yapmak zorunda kaldığını bilmeyen bencil insan beyanıdır. o insanların hayatlarının en mutlu günlerinde eğlenmeye hakları yoktur onlara göre.

ulan adamın parası vardı da çırağan sarayında düğün yapmak yerine sizin sokağı mı tercih etti? az empati be.
Çevreyi düşünmeden hunharca yapanlar var. Kınıyorum buradan. Bir yığın hoparlörü diziyorlar dört bir yana, inletiyorlar mahalleyi. Arkadaş hadi köy yeri falan anlarım da yarım milyonluk dairelerin bulunduğu sitelerin bahçesinde bunu neden yaparsın? Nezih olduğunu düşündüğümüz mahallelerde neden yaparsın? Demek ki para ile görgü apayrı şeyler. Yapmayın efendim.
Not: umarım parasızlıktan mecbur kalıp yapmam.
Gurur duyduğum olayım.
Birde bunların havaya ateş edilen versiyonu var ki onlardan tiksiniyorum.