bugün

sıçtıksa sıvarsınız. ama karşıdaki insan empati kurabilme kabiliyetine sahipse sizi anlar.
insanı baya yorar.
Çok zor bir ihtimal denebilir efenim. insan ne olduğunu anlatmamalı zaten. Hissettireceksin ki aklından çıkmasın.
Baya zorlayıcı bir durum. Ama bazen bu durumu karşınızdaki kişi yaratır her söylediğinizde bir ima arar. Şunu mu kastettin bunu mu söylemek istedin? Hayır ne dediysem o mk işte. Uğraşmayın es geçin yahu değer verdiklerinizden değilse karşınızdaki.. Hayat kısa Zaman kaybı. (Bugün baya agresifim)
Bu konuyu izah etmeye çalışırken farklı şeylerden veya sırlardan vazgeçmeye sebebiyet verebilecek kötü bir durumdur.
(bkz: Şeytan kulağına kurşun)
doğru ve yanlışın amına koyası fiili ve sözel durumlar. insanoğlunun sübjektiviteyi keşfettiği bir çağda yandınız. doğru ve yanlış yoktur. birine bir şey anlatmaya kalkıştığınız için yandınız kısacası.

(bkz: anlama eylemine karar vermeyle anlama arasındaki gizemli boşluk)
seni anlamayacak birine laf anlatmaya calışmak nefes israfından başka birşey değildir.
uğraşmayın.

çünkü önyargı oluşmuş bir zihne gerçeği aksettirmek ve onun gerçekleri görmesine vesile olmak imkansızdır.
sizi nasıl biliyorsa öyle kalın.

bu tarz ön yargı ile oluşmuş fikirleri kırmak çok zordur.
ancak dinlerse mümkün olabilecek anlatmadır.

insanlar böyle durumlarda psikolojik olarak maalesef ön yargı savunması alırlar. arada bir samimiyet, güven varsa şayet işiniz daha kolaydır.
Siz de benim gibi tembel bir kalbe sahipseniz, yandınız dediğim.

Tabii burada yanlış anlayan kişinin hayatınızdaki konumu da önemli ancak benim için çok özel biri olmadığı müddetçe gerçekten sıkıntı bir durum bu. içimden gelmiyor veyahut gelecek olsa da tembelliğimden ötürü 'aman yahu boşver, zamanla geçer nasılsa' diyorum. Yani, benim gibi olup bu tavrı takınmayın, takınanları da bir zahmet uyarın.
sık yaşadığınız bir durumsa iletişim konusunda kendinizi gözden geçirmelisiniz.
Sizin hakkınızda artık bi önyargısı varsa, kurtulmaz o. Denemeyin.
gerek yok
herkes nasıl biliyorsa öyle bilsin.
Her zaman Durumu daha da berbat etmiştir. Karşıdaki kişi sizi anlamadığı gibi önyargıları ve yanlış anlamaları daha da büyümüştür.