bugün

(bkz: kedim)
iki kişi Var sadece Annem ve Babam Gerisi hikaye benim için...
yoktur. gün gelecek(istemeseler bile) annen baban kardeşin abin ablan ananen babannen deden dahi olsa seni bırakıp gidecek. kimse kimseyi terketmeyecek diye bir şey yok. iyi geceler.
içimdeki diğer kişiliğimdir. Zira bütün yalnız kaldığım yıllarda bana hep bir dost olmuş, dinlemiş ve hatta tavsiyelerde bulunmuş ve hayatıma yön vermiştir.
Kedidir.
ALLAH TIR.
Başlıkta kişi olarak sorulmuş. Yani telefon, bilgisayar veya Allah gibi cevaplar aslında bir kişi olmadığı için sayılmıyor.

Cevabını bir önceki entryde verdiğim bir sorudur.
Ailedir kesinlikle.
Tanrıdır fakat biz bunu zaman zaman hissetsek bile asla tam olarak yanımızda olduğunu anlayamayız çünkü ağlarken pek hissetmeyiz bu duyguyu.
Annem.

Kardeşim anında satar gambazlar ama annem terk etmez.
(bkz: üzülme allah bizimle beraberdir)

Ebedi olarak Allah.

Emr-i hak vaki olana kadar ise aile özellikle anadır.
Ailesi bile terkediyor bazen... Terketmeyecek tek canlı, köpeğin... Onuda kişiden saymıyorlar maalesef..
Bazen ben bile 'tipe bak ya' diyip kendimi terkedesim geliyorsa ohooo başkası ne der..
Yok öyle biri.Asla gitmez dediklerim ilk gidenler oldu.ailem bile yanımda sayılmaz.
ailemdir.
Aile, hala tek kişi diyorsanız anne.
Sanırım Babamdır adam ısrarla terk etmiyor helal olsun canım babam.
Annedir net.
gölgeniz.
Yok öyle bir kişi.

Varlığın insanların işine gelmezse öz annen bile diri diri gömmeye kalkabilir seni. Hele ki baskısı bol yobaz halklarda. Sırf isim temizlemek için öldürürler insanı yeminle.

Eşe zaten hiç güvenme. O sadece dürtüleri doğrultusunda seninle. Daha iyisini bulunca dünyanın en sadık insanı bile kalmaz yanında.
Yeter ki gitme fırsatı olsun.

Sizi terk etmeyecek tek kişi sizsiniz. O yüzden kendinize iyi bakın.
benim benden başka kimse yok.

yine de (bkz: beni benden alırsan seni sana bırakmam)
Hepiniz anne demişsiniz ama beni ilk terk eden annem oldu..
annelerin cami avlusuna bıraktığı bebekler varken, insan kendini bile terk ederken bazen o işler yaş.
günahlarım.
Emin olun anne veya baba değil.