bugün

Anladigini zanneden kisni aslinda az olandir. Zaten anlayanda azdir. Yani siyasetten anladigini zanneden hakkaten anlayanlardir. Cunku siyasetten konusurlarda. Diger kesim anlamazda anladigini da zannetmez tartismaya da girmez.
faşizmin kelime anlamını dahi bilmeyip "uff kharolsun fhashizm yhaaa!!1!bir!1" ergen beyinli komünist, solcu, teröristten * çok daha iyi ülkücüdür. hiç değilse "bugün savaş çıksa bizde sizin gibi gözümüzü karartırız" diyenlerden değil direkt gözü kara olanlardandır.

not: sadece sultan galiyev'i tenzih ediyorum.
siyasetten anladığını sanan türk'tür genel olarak.

türkler siyaseti beceremez zira duygusal yaratıklardır.
deniz gezmiş i türkeş 'in yeğeni sanmaktadır. sorsan belgeselini dava uğruna bulup izleyendir .
Ülkücülük kavramı 80lerde kaldı. Şimdi çoğu çevre yapmak amaçlı ocaklara katılıyor. herifin birinin sırf soyadı başbuğ diye kurdukları ocağın reisi yaptıklarını gördüm.
dipnot: bir kısım ülkücüleri tenzih etme yazar kardeş. bir kısım siyasetten anladığını zanneden ülkücüleri tenzih edecek entrylerle gel bu ortamlara. yıkıcı olmak, eleştirmek çok kolay. yapıcı olup da üretmek zor iş, vesselam..
70 ve 80 lerdeki ülkücüleri tenzih ederek söylüyorum şu andakiler siyasetin kelime anlamını bile bilmez. Tek bildikleri argüman 9 ışıktır. Ülkücü tüm arkadaşlarda görmeme rağmen henüz okuyanını görmediğim bi kitaptır. Vatan millet sevgisi derler ya hepsi sözde, yaptırıma gelince bişey yok. Bizim nikaraguayı sevdiğimiz kadar eylemcilikle severler Türkiye'yi. Ha aralarında çok kafa elemanlar yok mu tabiki var ve harbi ülküsüne bağlı olanlar yokmu ben 1 tane gördüm bugüne dek.
Tek bildiği Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş ve solcuların ülkeyi böleceklerini zannetmesidir. Ülkeyi kendisi kurtarıyor sanır.
ülkücülüğü karıya, kıza, ortama, etrafa, hava atma, caka satma için suistimal edendir.
bildiği tek ve en büyük siyasi bilgi: kürtlerin bölücü olduğu ahmet kaya gibi yılmaz güney gibi nazım hikmet gibi insanları vatan haini sanması.
baştan kaybetmiş ülkücüdür. ülkücülüğün siyasi bir tabir olması hasebiyle nerde olduğunu dahi sorgulayamayacak kişidir. ilk akımın başlangıcından sonra yozlaşmaya başlayan sistemin neferlerindendir.
'atalarımız kurtuluş savaşında....şehitler...şerefsiz kürtler....'

bu nedir ya? ülkücü değilim, yeri geldiğinde sert eleştiririm ama çok yanlış hareketler bunlar.

kurtuluş savaşı, şehitler, ve kürtler dediğimizde başlık açılma sebebi ortada.

edit: editleme açık.
siyasetten anladığını zanneden kominist zihniyetin karşıt görüşlüsü.
burger kingde siyaset tartışan ergen sosyalistten daha çok anlar. mustafa kemali de komünist zannedenlerden de hatta. (bkz: sevsinler)
siyasetten anladığını zanneden liseli ülkücü.
beyni kemikleşen şahıstır. çekiçle törpülenmesi gerekir.
daha neyin bilincinde olduğundan haberi olmayan insandır.
anlaşılan akpkk yine toplanmış. bunlara cevap vermek bile gereksizdir. onun için hiçbir şey demiyorum. sadece allah sonumuzu hayır etsin diyorum.
kelime anlamı ile siyasetten anlayanlara karşı pek bu işten anlamayan kişidir.