bugün

birilerinin aptal kararlarının bedellerini insanlar canıyla ödüyorsa kimse siyaset yapanlara laf demesin.

konuşunca bir şey değişmiyor peki susunca ne değişiyor?

ben fazla siyasete bulaşmıyorum ama apolitiklik gibi bir saçmalığa inanmıyorum.

onlar seni yönetiyor, sen yönetilen bir sürüngensin, ama bir kaç laf desen seni diğer sürüngen eleştiriyor. tuhaf.
devlet bayrak bir toplumu toplum yapan onları birleştiren değerler ortadan kaldırılmalı. başka düşüncelerin buyruğu altında düşünceler gelişiyor. toplumu birleştiren değerleri benimsemeyen size ait olan fikri guruplaştırma ve birleştirci fikirleri baskısı altında toplumsan statüye ket vurur. yabanıl varlıklar için nihayetinde nihai olarak bir başlangıç yapılanması öneriyorum.
siyasetçiler, hayatını ve geleceğini silkerken sessiz kalamayan insandır.

bir ülkede hükümet olan herkes o ülkede yaşanan her şeyden sorumludur. başkentte, istanbul'da canlı bombalar patlamaya başladıysa, bu devleti yönetenlerin yeterince eleştirilmemesi nedeniyledir.
işssiz, güçsüz, fukara, bir haltı sor yapanlardır.

bakın benim gibi susun.
siyesetçi olmak için güzel konuşmak tek ve biricik gerekliliktir. güzel konuştu bir kimse böyle kandırdı aptalları.
Biraz "cahil" olması diye devam edebilecek cümledir.
Solcuların sağcıları sevmemesi,
Sağcıların solcuları sevmemesi şeklinde basit bir ilkokul mantığına dayanır Türkiye'de siyaset.
Ülkücülerin bildiği tek şeyin Türkeş olması, devrimcilerin de Che Guevara ve Deniz Gezmiş'ten öteye gidememesi bu durumu kanıtlar niteliktedir.
matematiğin ve düz mantığın bittiği yerde siyaset başlar. nihai çözümü siyasetçiler bulur.