bugün

Mutlu musun kılışdar?!?
ilmik satışı da yasaklanmış. Artık ağaca asamıcaz kendinizi.
böyle bir yönetim anlayışından beklenen bir hamleydi. insanlar artık ocağı açıp intihar ederlerse, ne yapacaksın? doğalgazı mı keseceksin? kömür ve odun ile mi ısınacağız?
Yakın zamanda kayısı ve elma çekirdekleri de toplatılabilir.
güzel, artık kimse intihar edemeyecek.(!)

ümmeti cehennemden kurtardık haberleriyle süsleyip, oya dönüştürülebilir.
Keşke siyanuru yasaklamak yerine siyanurle intihara kalkışanlarin asıl sorunlarına çözüm bulsanız
Bence daha mantıklı olurdu.

Misal işsizlik
Misal hayat pahalılığı..

Hani Fransız kraliçe ekmek yoksa pasta yiyin demisya
Bizimkilerde o kafa..
Keşke siyanuru yasaklamak yerine siyanurle intihara kalkışanlarin asıl sorunlarına çözüm bulsanız
Bence daha mantıklı olurdu.

Misal işsizlik
Misal hayat pahalılığı..

Hani Fransız kraliçe ekmek yoksa pasta yiyin demisya
Bizimkilerde o kafa..
Tc simülasyonuna hoş geldiniz. Ben artık bunların ne yapmaya çalıştığını sorgulamayı bıraktım. Hepimizin intihar etmesini istiyorlar çünkü böyle saçma çözüm mü olur.
Ülkeyi yönetmek te zor
Birşeyler yapsalar eleştiriliyor
Yapmasalar eleştiriliyor
Bence güzel bir uygulama sevgili sözlük kardeşlerim.
lan niye yasakladınız amk. vergi koysanıza. yapmadığınız bişey mi..

bunlara da ekonomiyi biz öğretecez amk..
Siyanur lobisinin zoruna gitmistir.
vergi getirselerdi keşke, niye akıllarına gelmedi ki?
dünyanın en zehirli kimyasal bileşimlerinden birisi olan siyanürün 2020 ye sadece 1 ay kala yasaklanmasıdır. şimdiye kadar neden serbestti ki ? bir de ilk entryde arkadaşın yazdığı gibi 40 ayak canlısının 1 ayağını kırıp bir daha yürüyememesini beklemek gibi bir şey bu. ekonomik nedenlerden son 1 ay içerisinde kaç aile yok oldu hükümetin aldığı önlem siyanür satışını yasaklamak. allah korusun insanlar şimdi ailecek çatıdan atlamaya başlasalar çatıya çıkılmasını yasaklayacaklar demek ki önlem olarak.
intihar etmeyi yasaklasınlar. intihar edene para cezası versinler, hapis cezası versinler. Daha mantıklı.
Talep fazlaysa demek ki.
Haklı yasaklamadır.

Siyanür bu, ekmek peynir değil.
Sıradan bir insanın, bir ev hanımının, bir berberin, bir öğrencinin bununla ne işi olabilir ki?

Elini, kolunu sallayarak " abi şurdan bi siyanür versene" demek bir garip cümle değil mi sizce de, bilemedim!
Biraz siyanür tart aga, sülfirik asit, nitrik asit, biraz da hidrojen alayım ben eheuhuehe...

Devlet baba, "Sen hayırdır?" demiştir iyi de etmiştir!
Siyanürmüş? Yok artık deve!