bugün

bazı uuserlera bulaşmış hastalık.

ne aksi fikirdeki muhalif yazarları ne de herhangi bir kesimi kastediyorum. sözlükte gerçekten var olan birkaç yazardan bahsediyorum. dikkat edin, hemen tüm başlıkları (celebrity olma hevesinden kaynaklandığını düşündüğüm) ilginç bir dürtüyle saçma saçma sapan tartışmalara yol açan, çoğu birbiri ile çelişen, genellikle ekseri meyil olan alanlarla dalga geçen başlıklardır.

bu tür yazarlar hem sözlüğün kalitesini düşürmekte hem de açıktan açığa insanlara hakaret etmekte olduğundan kahir ekseriyetin nefretini kazanmaktadırlar.

kimdir bu sanıcılar?

çok banal bulduğum bir atasözü der ki yarasi olan gocunur. onun yerin genellikle iti an comagi hazirla derim. hatta ünlü düşünür memati bas da bu konuda ''mal dedik aradi'' buyurmuştur.
(bkz: ne diyem çaylak mı diyem)
sözlük ahalisini etkisi altına almış hededir. formata uyuyorum, entrymi giriyorum, öyleyse yazarım.

öyle veya böyle. takdir moderatörlerindir en nihayetinde. *
sırf formata uyulduğu için yazar kalınabilen bir ortamda formata uymadan kendini yazar zanneden varsa moderasyonun çalışma hızıyla doğru orantılı olarak çaylak olacaktır. alternatif fikirlerin varlığı kurallara uymamayı gerektirmez. kurallara uymayan da iyi yazar değildir. sadece kravatını kafasına geçiren apaçi lise öğrencisidir.
(bkz: sirk formatı)*