bugün

ülkemizde* hatırı sayılır derecede bulunan insanlar güruhu. güruh diyorum çünkü bir araya geldiklerinde bunların karşısındakileri insan(!) yerine koymadıklarını da görürsünüz.
kişilerin dini vecibe amacıyla taktığı türban'dan haz etmeyen ve üstelik taktığı türbandan dolayı aşağılık bir nesne** olarak görmekten çekinmeyen insanlardır.

akp hükümetinin günümüzde iktidarda olması ve akp'nin sağ görüş tabanından gelmesi nedeniyle de nasıl bir alakaysa gözlerine hoş gelmeyen türbanlı(!) insanlar yüzünden hükümetten nefret ederler.
*düz mantık ile tanım: akp sağ görüş tabanında gelmekte, sağ görüşte ne var ? din, başörtüsü, türban. dinde cinsel özgürlük sadece nikahlı eşine düşüyor. ondan gerisi yasak. şimdi bu güruh yolda türbanlı birini görse cinsel arzusu kaçar, pipisi düşer. e niye sevsin türbanlıyı yada onun desteklediğini sandığı sağ görüşlü yobazların sevdiği parti akp'yi değil mi ?

(bkz: insan)
(bkz: insanlık)
cinselliği sindiremeyip, ukte kıvamına getiren, özgürlük isteğini cinsellikle sınırlayarak sağ görüşlü olmayanlara ayar vermeyi düşünen kişi cümlesi.
eh herkes üç dört kadınla birlikte evlenmiyor, doğal da bakmıyor bu duruma. kadını sadece erkekleri tahrik eden, tehlikeli ve bu yüzden de saçı başı örtülmesi gereken bir "nesne" olarak da görmüyor herkes. erkekleri de her an herkese tecavüz edecekmiş gibi, tecavüz etse de kadının onu tahrik ettiğini de düşünmüyor herkes, düşünmüyoruz.

hal-i ahval bu durumda iken yobazlardan (ki bu kelimeyi kullanmayı hiç mi hiç sevmiyorum, ama burada kullanılmayı hak ediyor) cinsellik dersi alacak değil kimse. herkese kendi haremine, pardon 3-4 karısına, ah ah pardon pardon imanına baksın...

not: kişisel düşüncelerim ne kadar ilgilendirir bilmem ama şimdiden yanlış anlaşılmaların önüne geçme için söylüyorum.

akp'ye de, kemalist cenaha da aynı şekilde muhalifim. ikisi de aynı şekilde kapitalizmin gönüllü muhafızı, ikisi de demokrasiden bir şey anlamıyor, ikisi de kendi hayat tarzlarını dayatmak istiyor, ikisi de eciş bücüş..
hem efendim, cinsellik dediğimiz şeyden ne anlaşıldığını da sorgulamak lazım.

kusura bakmayın ama sapanca gölü kenarında kız arkadaşımla el ele yürüyorum diye bunu "sapıklık" olarak algılayıp saldıran dinciye de muhalefet yaparım.

bir de sır vereyim size: sürekli olarak başkalarının cinsellikleri ile ilgili olan, onu bastırmaya çalışan grup/kişi/zümrenin çok büyük ihtimalle aklı fikri sürekli olarak uçkurdadır.
herşeyin ilk tavizle başlayıp, aslında zaten ilk taviz verildiğinde bittiğinin farkındaysak haklı bir muhalefettir.