bugün

2024 yılı içirisinde blok 1 'in ilk teslimatı gerçekleşecek olan savunma sanayimizin gurur projesi, Allah yapandan yaptırandan, emeği geçen mühendisinden, tekniksiyenlerimize kadar razı olsun diyorum, türkiye için katmanlı bir hss gerekiyordu, ilk taş konulmuş oldu, bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir.
Türkiye'nin demir kubbesidir, ama ondan Daha gelişmiş bir sistemdir, israilin şuanda kullandığı demir kubbe sisteminin Türkiye muadili hisa +O sınıfına girmektedir, siper çok daha üstün menzile ve radar sistemlerine sahiptir.
Gurur vericidir, yakın tarihte Türkiye abd tarafından işgal planı var bence, o yüzden savunmaya ciddi yatırımlar yapıyor Hükümet.
görsel
görsel
görsel
Türkiye'nin ileride hava savunmasını oluşturacak en önemli hava savunma sistemidir, türkiyenin katmanlı hava savunma sisteminin en değerli üyesi olacak genel özellikleri itibari ile yerli patriot 'dur aslında birkaç sene sonra s400' 'üde geride bırakacağını düşünüyorum, şuan için galiba birkaç ay sonra blok 1 envantere alınacak yaklaşık blok 1' in 110 km gibi bir menzili olacaktır, buda önemli bir menzildir, ikinci pakette ise blok 2 'nin gelmesi beklenmektedir bununda menzili 150 km üstü olması düşünülüyor yapandan yaptırana mühendisine, tekniksiyeni' ne hepsinden allah razı olsun diyorum, çevresi ateş çemberi olan bir ülke' de yaşadığımızı varsayarsak bunlar artık olmazsa, olmaz sistemler haline gelmişlerdir.