bugün

"her şerit benim, istediğime istediğimde geçerim" diyen amca ve teyze davranışı.

insana;
altımda külüstür bir araba olsa,
hiç kaçmasam kollamasam arabamı bu denyodan,
küüüüt diye çarpışsak,
sonra arabadan inip çoook sakin bir şekilde:

- aaa siz şerit mi değiştirmek istemiştiniz,
hiç farketmedim.
sinyal kullanmadığınızdan olsa gerek,
yoksa neden yol vermeyeyim ki.
tüh gördünüz mü gitti caanım arabanız,
belki insan gibi kullanırsınız bundan sonra arabanızı, di mi??!! *

dialog fantazisini kurduran davranış.

düzeltme nedeni: gençlikte yapılmış, bir gammaza yakışmayacak imla hataları.
sinirlenilen bir durumdur ve o sinirle kişiyi bir trafik canavarına dönüştürebilir. sinyal vermeden serit degistiren kişiye önce ana avrat sövülür. ardından kişinin aracına tehlikeli manevralarla yaklaşılır, takip mesafesi 30 cm'ye kadar düşürülür (aklınca şoförlük öyle değil böyle olur denir) en sonunda da en uygun zamanda (muhtemelen trafik lambası kırmızıdayken) yanına yanaşılır "lan sen napıyosun ha? aynana bakmıyo musun? ehliyeti manavdan mı aldın?" şeklinde hesap sorulur kişi özür dilerse olay kapanır ama "artistlik" yaparsa kavga başlar. sonuç olarak sakinleşilir ve en azından olayın ardından yapılan tüm magandalık örneklerine rağmen, tüm tehlikeli hareketlere rağmen kişiye sinyal vermeden şerit değiştirilmeyeceği öğretilmiştir.
karşısındakine ve de en önemlisi kendisine saygısı olmayan, kendi canını düşünmeyen bir şoför için normal sayılan davranıştır.
herkes veriyo sankide bi ben vermiyorumalgısına sahip, kumsaldan denize hiç denizyıldızı atmamış insanların veya hıncal uluç ağzıyla hayvanların davranış bozukluğu.
sinyalin g.tünemi kaçtı lan dedirten davranış
genellıkle makas atarken kullanılmaz yanlış ama adranelın için bir numara.
sinyal vermeme bazen değişik nedenlerden de kaynaklanabilir.
b:ben e:eniştem sürekli yaşanıyor.
b:enişte niye sinyal vermiyosun?
e:ne sinyali olum. sinyal kolu eskiyo araba dandik zaten. *
sinyalin, kullandıkça eskiyen bir şey olduğunu düşünen şoförlerin yaptığı eylem.
ehliyetini yeni almış acemi sürücünün yaptığı davranış.
tem de makas atarken, bir sağ bir sol kolay değil tabii, sinyal kolunu değiştirmekten bir hal oluyor sonra insan.*
tam bir öküz hareketidir. Hayatta en uyuz olduğum şeylerden biri sinyal kullanmayan ayılardır. Ki ben boş yolda bile sinyal veren biriyim karşımdakinin de kurallara uymasını isterim.
dünya kadar küfürü yeme sebebidir. duymasan da hoş değil.
arabası son model olup, içindeki genelde öküzoğlu öküzdür.
güzelim arabanin icine ederler sonra biyerlerine takmazlar sonra yumurta göte dayaninca arabanin yüksek masrafi yok mahkemesi sigortasi derken bi bakarsiniz o öküz kapiniza gelmis elinde cicekle, acinilmayacak trafik canavaridir.
acimam acimamda, acimayin kardesim bunlara. sonucta her nekadar arabaniz ne kadar iyi olursa olsun icinde can tasiyorsunuz.
eylemi yapanın başta anası ve 7 ceddini ilgilendiren küfürlerin ağızdan çıkmasını sağlayacak olaydır.
Kendisinin kural ihlali yaptığı yetmezmiş gibi arkasındaki ya da önündeki sürücülerinde kural ihlali yapmaya sürükleyen, hem hatalı olup, hem ana avrat düz gidip, hem el kol hareketi yapıp, hem de her hangi bir cevaba fırsat vermeden son sürat kaçan trafik canavarı olma yolunda ilerleyen kişi davranışıdır.
kulak çınlaması yaratır.
makasa girmeye niyetli hatta seri makas atan abilerimizdir... o hızla, o serilikte sinyal verse her şey kurala uygun olabilirdi ama sinyal kolunu da eline almak kuvvetle muhtemeldir. bu yüzden kurallara uyalım hiç değilse araba da masraf çıkarmasın. zevkli olduğunu itiraf ediyorum.
trafikte küfür yemenin en kolay yoludur.
kadınlar genelde 200 metre öncesinde yakarlar sinyali arkasında ayar olursunuz ha şimdi değiştirecek şeridi ha birazdan diye...
erkeklere gelince, özellikle amme hizmetinde olan dolmuş minibüs efenime sölim kocaman otobüs şöförleri sizin hissi tahmin gücünüze güvenirler...
trafikte suç unsurudur. kendi canını düşünmediği gibi başkalarının canını da tehlikeye sokan bu tip sürücülere insan zannedilerek ehliyet vermişlerdir.
bir turistin "burası türkiye mi?" sorusunu sormasına sebep olan olaydır.
katil adayı, insanlık vasıflarının çok büyük bir kısmını yitirmiş, kara cahil şöför davranışıdır. yollarda geberen bir neslin ölümle ans etme ahmaklığıdır.
orospu çocukluğudur.
sinyal verdiğimde, hızlanıp yol vermiyorlar gibi bir bahaneyi her seferinde üstlenebilecek insan türü.