bugün

Sağlık Bakanlığı,2 doz Sinovac aşısı olanlara,
2 doz BioNTech aşı olmalarını önerdi.
Böylece Sinovac'ın Covid-19'a etkisizliği tescillendi.

hayatımızla daha ne kadar oynayacaksınız?

not: çin aşısının etkisizliği ilk baştan belliydi.
kuruşumu o aşıya harcayanın...

not2: eksileyen muhteremlere sorayım: bakanlılk 2 doz BioNTech aşısı olanlara,
3 ve 4. doz aşı olarak sinovac önermiş mi? önermemiş mi?
o zaman ne demeye eksiliyorsun dingil?
sadece sinovac olsa keşke, her aşı etkisiz bence.
malumun ilamıdır.

tişört alırken bile çin malı olanı tercih etmiyorken aşısını olmak mecburi değilse enayiliktir.

gerçmiş olsun herkese.
antikor testlerinde sinovac' ın etkinliği kanıtlanmıştır.

https://www.amerikaninses...i-arttiriyor/5980664.html

eğer sinovac tırt olsaydı muhtemelen sağlık çalışanlarımızdan daha fazla vefat haberi alırdık.
desene sinovac olanlar bin pişman.
2 doz sinovac oldum ben şimdi boşuna mı oldum be guzum.
Aşı karşıtı değilim, covid aşısına karşı temkinliyim. Hayatım boyunca televizyondan öğrendiğim doğru bilgi neredeyse yok. Bırakın da insanların biraz şüphe etme hakkı olsun. Şu ana kadarki süreç aşı karşıtlığını değil fakat şüpheciliği haklı çıkarmıştır. Ben aşı olmak isteyene en fazla temkinli ol, iyi araştır derim. Ama aşı olanlar, yüzümüze karşı edemeyecekleri küfürleri aşağılık biçimde sosyal medyadan savuruyorlar.

Aşı olun ya da olmayın,

1. Asla korkuya ve endişeye yenilmeyin
2. Toplumu bölmelerine izin vermeyin
3. Bağışıklık sisteminizi en iyi siz tanıyorsunuz. Siz güçlü oldukça covid in size karşı zafer kazanma ihtimali zaten çok az.

Herkesin hayatına çok değer veriyorum ama insanlığın sonu gelse vah tüh demem öyle de dengesizimdir. Konu buralara nereden geldi!

Neyse, şüphe edenlere lütfen küfür etmeyin. Aşı karşıtı olmakla suçlayıp hedef gösterdiğiniz insanlar aşı karşıtı değil.
öncesinde covid oldum

+2 doz da sinovac oldum, mutluyum.
ölümlere karşı bu aşının da etkili olduğuna dair veriler var, hatta bu aşı da oran biraz daha yüksekti. zaten aşının temel amacı hastalıktan ölmemek ve ağır hasta olarak hastaneye yatmamak. hastalıktan ölmediğiniz sürece hastaneye yatmanızın bir sakıncası yok.
hiç bir şeyi değiştirmemiştir. yobaz sağlık bakanı ısrarla sinovac uygulamaya devam etmektedir. biontechi vur geç işte neyin inadı bu yobaz herif!
yorumlara bak. hepsi ibretlik.
bu insanoğlu eğitilmez ve sikilmeye mahkumdur.
o kadar da para verildi şimdi di mi? neyse türko vergiden öder onu. sorun değil.
Ben sinovac oldum diye demiyorum ama bunların hepsini biontech satma propagandası olarak görüyorum yanlış anlamayın biontech etkisiz diye değil insanlar bu aşıyı satmak için uğraşıyor nedense.
Hiç aşı olmamış olmakla kendimle tekrar gurur duydum.

Mk kobayları nuahahahahahahahahahsjsjsjsjsjs
Haberleri izledim ,içime kurt düştü.acaba biontech mi olsaydım.