bugün

ayak parmağı üzerinde ise deli eder. ince ince, tatlı tatlı acır.
argoda göğüsleri küçük olan kızların göğüslerini benimsemek için kullanılan tabirdir.
Fena halde kaşındıran lanet.
ısırığı hoş olmasada öldürdükten sonra kanlarının sağa sola saçılmasını görmek insana zevk aldıran hayvan oğlu hayvan.
bacağın en taze yerinde meydana gelmiş ise kaşırsın kaşırsın orası bi güzzel soyulur kan akar falan acır böyle günlerce.
çok tatlı kaşınır.
genellikle iğne olacak çocuklara iğnenin yarattığı acıyı tarif amacıyla kullanılan sözcük öbeği.
En etkili tedavisi Stilex veya fenistil adlı kremlerdir. tabi çay kaşığı basmak, diş macunu sürmek gibi yöntemler de var ama işe yaramıyor. Bazense sadece iğne ucu ile acıtıp suyunu çıkarırsınız.

Bir faydam dokunsun sözlük; sinek ısırığı tedavi yöntemleri https://hastadoktor.com/s...k-isirigina-ne-iyi-gelir/
Kaşıntısı geçmeyendir. Evet.
bana ciddi ciddi ilac kullandirtandir. sirf bunun icin doktora gideceksin deseler bsg derdim herhalde. herhalde degil kesinkes derdim.
hangi sinek olduğu da değişir biraz, mesela beni at sineği ısırmıştı, bir daha ben ben olamadım. birlikte yaşadık kısa bir süre sinekle yapışık.
normal sivri sinekse de; ısırığından ziyade, odadaki varlığı daha çok sinir bozar.
yıllar önce sivrisineklerin bira içenlere daha çok meylettiği haberini görmüştüm. ethanol ve maya kaynaklı vs. doğruluğuna katılırım. sivrisinek raketi aldım allah affetsin.
(bkz: head shot)
bunların bir avuç büyüklüğünde olan türleri vardır ki onların ısırığı cidden küçümsenmemelidir.
görsel
görsel