bugün

birçok kişinin altına kaçırmasına neden olacak gereksiz uygulamadır.
simit sarayı'nın önünden geçen herkesin ayak yolunu kullanmasını engellemek için yapılmış sistem. istanbul'da özel tuvalete gidip 1 lira verip ihtiyaç gidermek yerine, 1 lira'ya simit alıp ihtiyaç gidermenin şifreli sistemidir.

not: simit alana ihtiyaç gidermek bedava kampanyasını da bekliyoruz.
starbucks başlattı galiba bu ibneliği.
şimdi bunlar şifreli sistem bulduğunu sanıyorlar ama türk insanı kendi menfaatine çevirir bu şifreyi.

+ pardon şifrenizi kullanabilir miyim?

- elli kuruşa satarım şifreyi.

+ tamam alıyorum.

- olum simit yarı fiyatına geldi amk.
--spoiler--

şifresi 12345# olan umumi mekandır... Kasmaya gerek yoktur sözlük yazarlarına beleştir.

--spoiler--
memleketin sıçma azmine dayanamayıp şifreli sisteme geçmesidir.
fazlasıyla ticari ve yerine göre rencide edici bir tercihtir. hatırlayamadığım yılın, hatırlayamadığım bir ayının, hatırlayamadığım bir gece saati abimle hatırlayamadığım bir semtten eve doğru yol alırken çok çişim gelmişti. abim bu amına kodumun yerini gördü ve gel girelim şuraya da ihtiyacını gider dedi. tabi ben de seve seve kabul ettim. altıma işeyecem o derece. hemen üst kata çıktık. baktık kapı şifreli. aşağı döndük, şifreyi istedi abim. sipariş vermeyene şifreyi vermiyoruz dedi amına kodumun simit sarayı çalışanı. tamam ver, çocuk sıkıştı alıcaz dedi abim. o orospu çocuğu da karşılık olarak önce sipariş vermeniz gerekiyor dedi pişkin pişkin. ulan bu nasıl bir adiliktir? bu nasıl bir para hırsıdır? o an açıp kasaya işeyesim geldi. böyle sikimi göstere göstere simit sarayının tam ortasına işemek istiyordum. (tabi böyle bir şey olmadı) hala aklıma gelince dellenirim. zaten orospu çocuklarının simitleri de bok gibi. her neyse, abim siktiri boktan bir simit aldı da şifreyi öğrenip işeyebildim. bi gün bu simit sarayına bi zarar vericem ama ne zaman bilmiyorum. temiz 2000-3000 binlik bi hasar geçirsem rahatlatır.
cümle osmanlı tebama işetmemekte kararlı olan, topkapı sarayını ve istanbul hükümetini hiçe sayan
münafıkların yeni peydahıdır.

tez zamanda ordumla üstelerine yürüyüp tüm kaşarlı ve zeytinli simitleri halka dağıtacağım biline!