bugün

şerefsizim öncelikle inci sözlük üyesi oldu sandım babamı. sen 40 yıl boyunca ciğerlerin ebesini sik, sonra gel -zam oldu bıraktım amına koyim diye feryatları bas. ulan insan ilk başta seviniyor hani, bıraktı işte ne güzel be hacı. ama böyle bir etkiyi karadeniz fay hattı yapmıyor ulan. iki gündür evdeki sinir harbinden fallafoş olmuş beynimi sadece delgado'nun durumuna odaklayabiliyorum. bu arada (bkz: yeter yıldırım demirören)...

konuyu dağıtmayalım; 56 yaşına gelmiş babam son zamdan sonra bıraktı sigarayı. evde bir bayram havası esti ilk başlarda. barış manço'nun bugün bayram şarkısını dinler buldum kendimi. ama bu sigara meletinin yan etkileri bir değişik oluyormuş be gözüm. hani sigara içmediğimden değil hiç bırakmadığımdan pek bilmiyordum. öğrendim ki o sigara ciğerlere nikotinle beraber sinir hücrelerini de pompalıyormuş. iki gündür babamdan duyduğum küfürleri sözlüğe yazsam kapanır, inciye yazsam babamı ilah seçip murat bardakçı'ya elçi olarak gönderirler. bugün soğanın zürüyetine bindiriyordu lan, o kadar diyim yani. tamam adana'nın küfür kokan sokaklarında yetişmiş bir kişidir babam; ama yine de beşiktaş maçları dışında kolay kolay küfür eden bir adam da değildir hani. bugün beşiktaş'ın hazırlık maçında nihat'ın krampon vidalarının üreticisine sövüyordu lan. evdeki boktan hayatı sormayın bile. babası hangi sigarayı içerse onu içen (otlakçılık bağımından oldukça faydalıdır tavsiye ederim) biri olarak yarra yering pozisyonuna düştüm lan. sigara içtiğimi bildiği halde bilmiyor numarası yapan adam gitti, yerine sherlock holmes gibi evde köşe bucak izmarit arayan bir psikopat geldi. bu zam akp'nin bana en büyük kazığıdır arkadaş. neyse marlboro indirime gitmiş, gidip babamı kaldırıp müjdeyi vereyim. viceroy special da indirime gidecekmiş diyeyim de başlasın tekrar. hayır yani sigara elbet feriştağını sikiyordur; ama bir gün serdar özkan çalım falan atmaya çalışır bir maçta, adam küfürle karışık küt diye gider allah korusun.

edit: imla.
acilen inci sözlük yazarı olması gereken babadır. stres atar. dertlere derman olur. *
özellikle beşiktaş'ı bırakayan babaların tavırlarında daha bir özel yaşanan festival.
bir babanın beşiktaş'lı olması festival için yeterlidir.
vücuttaki nikatin isteğinin artmasıyla salgılanan hormonlar ve bağımlılık psikoloji sonucu bağımlı olunana /arzulanana/ ulaşamayan her insanın göstereceği tepki olan küfürü sigarayı bırakan babanın ağzından duyarak aynı durumda olan evladın bu olağan duruma aynı şekilde karşılık vermesi sonucu oluşan durum.
dünya da iki şeyden korkacaksın; regl olan bir bayan ve sigarayı bırakan bir baba. atom bombasının vücut bulmuş hali olur bunlar.
orta yaşı geçtiyseniz ve babanız da (allah uzun ömür versin) epey bir yaşlıca insansa küfürden düşüp belli bir oranda yemek ve mutfağa dönen festivaldir. ara ara küfürler de olmaz değil hani, çeşni babında tabi. şunu baştan diyeyim bir ömür gurbet ellerde çürütmüş bir adam olarak müthiş yemekler yapar.
adam sigarayı bırakalı epey bir zaman oldu başımıza yemek üstadı kesildi. yok valide sultan isyan edip evden gidecek ona yanacam bu saatten sonra.
(bkz: sigarayı bırakan babanın kendini gurme ilan etmesi)*
bir zamanlar yanımda iken düzenlediğimiz festivaldir. özellikle fenerbahçe-galatasaray derbisi izliyor iseniz.