bugün

boş sigara denen illetin akciğerin doğal nikotin üretme yapısını bozup, nikotin ihtiyacını sigara ile karşılamasını sağlayan bir yapısı vardır. bu yapı aslında 2-3 gün sigara içilmediği takdirde düzene girmeye başlar ve 2 hafta içinde tamamen eskiye döner. ancak baya zahmetli ve başağrılı bir işe katlanmaktır bu süreci göze almak. tabi işin bir de psikolojik boyutu vardır yıllarca yemek üstüne içilen sigara, cinsellik üzerine içilen sigara, kıl üstüne yün üstüne içilen sigara vb... işte bu yalanlar, bu keskin alışkanlıklardan mahrum kalmak, başağrısı ve asabiyeti göze alamayan kimselerin favori yalanlarından her birine verilen adlardır.
Bu paket bitsin birakiyorum.
yalan yok. amcam sigara içtiği için gırtlak kanseri oldu. gırtlağını aldılar. küçükken çok korkardım amcamdan. haliyle o yaşta boğazında delik olan birini görmek pekte açıklanması kolay bir durum değil. ameliyattan sonra sigarayı bırakan amcam alkole verdi kendisini. hatta ilk biramı onun elinden falan içim. şimdi toprakla bir bütün halinde. böbrek yetmezliğinden kaybettik amcamı. yalan değil ama şu anda heö alkol hem de sigara içmem sanki gözümün önünde yaşadığım gerçeği bana yalanmış gibi gösteriyor. yoksa şimdi niye sigara ve alkol kullanıyor olabilirim ki.
vizeler geçsin, finaller bitsin öyle bırakırım şeklindeki yalanlardır. arkadaş bunun yaz okulu var, dönem tekrarı var, sene tekrarı var. okulu bitirirsin iş arması var. iş bulursun yorulma payı var...
yemek sonrasında bir dalın iyi gelmesi olabilir.
kafam patlıyor içmezsem.
seviyorum sigara içmeyi, genetikmiş anam babam da çok içermiş...
"ben kolay bırakırım daha önce de bıraktım irade önemli " hadi ya ? şimdi neden içiyorsun o zaman ?
sigara bırakılmaz, sigaraya ara verilir.
sevgili bulursam bırakırım..
'abi hiçte büyütükleri gibi değil, 2 senedir içiyorum hala bağımlı değilim'
tüm arkadaş çevrem içiyor. ben içmesem onlar uzatıyor. *
bu son paketim bir daha almayacağım.
-arkamdan ağlar ama.
çok bıraktım geri başladım.
- bırakırım ama alışkanlık olmuş artık.
- moralim bozuk.
ben onu bıraktım o beni bırakmadı.
bırakırsam fena kilo alırım.
Ben tiryaki değilim arkadaş.
dur şunuda içeyimde,bu son zaten.
bunların liseli versyonları çok acınasıdır. tiryaki olduğunu kabul edemezler, her gün "ben bıraktım yeaa" diye gelirler. bi bakmışsın okul çıkışı tüttürüyor.
(bkz: lisli detected)
(bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
(bkz: iyi bi şey olsa ben içerim olm)
bırakmak istemiyorum ki.
çoğu sigara tiryakisinin asla başvurmadığı yalanlar. tiryaki adam açık açık bu beni bırakır ben bunu bırakamam der.
-içmeyi seviyorum. istediğim zaman bırakırım.
-isteyince çat diye bırakıyorum. ama bu ara sınav dönemi bırakmıyorum.
-sevgilimden ayrıldım abi siktir et yak bi tane de bana.
-içkinin yanında da sigarasız olmuyor abi.
güncel Önemli Başlıklar