bugün

15-20 yaş arası insanların yapmaktan çekinmediği eylemdir. hatta günümüzde sigaraya başlama yaşı 12ye kadar düşmüştür. köylerde ise bu durum çok küçük yaşlardan bile başlıyor olabilir.
bu tip insanlar, bakın ben erkeklere dikkat etmedim o yüzden sürekli kızlar üzerinden örnek vereceğim için kimse alınmasın.
bu tip kızlar genelde her şeyi sigaraya bağlarlar. arkadaşlarıyla dertleşirler ardından özentilikten midir yoksa gerçekten bir bok sandıklarından mıdır bilinmez ama "off yak bi sigara, yak yak yak" tarzı cümleler kullanırlar. sürekli sigaradan sonra xxx yapacağım tarzı konuşurlar. örnek: "şu sigaramı içip yatıyorum" , "şu sigaramı içip geliyorum" vb.
sigaranın bir bok olduğunu kim, nerden çıkarmıştır? bunu bilemeyiz. kadın kişisinin 30 yaşına gelmeden suratının çökmesine sebep olan, erkeğin cinsel uzvunun kalkmamasına sebep olan, dişleri siken atan, bunları geçtim bok gibi kokan bir maddenin havalı olduğunu kim nerden çıkardı amına koyim ya? sigara içiyorsun moruk tamam eyvallah, bazı kızlarımız çok da seksi görünüyor. ama sadece seksi görünüyor. bana yaklaşmasınlar yani. uzaktan öylece izlerim ama o kokudan nefret ediyorum. he ben içiyor muyum? içiyorum. içmemeliyim. sağlıklı türk nesilleri için sigara içmemeliyiz.

“Ben sigara içmem, dumanından tiksinirim. Vapurda, dolmuşta beni en çok rahatsız eden nesne ağzı emzikli vatandaşlardır. Eskiden, yürürken bile ağzında sigara taşıyan yalnız Köprülü Fuat'tı. Şimdi hamalından cici bayanına kadar herkes Köprülüzade oldu. Herif, sırtındaki 150 kiloluk yükün altında canı burnunda yürürken bile ağzından sigarasını eksik etmiyor."
- hüseyin nihal atsız