bugün

temiz hava sahası demektir.
kendini ve çevrendekileri düşünmek demektir.
Yaşlandığında :
"-Gençliğimde bu meredi neden içtim ki ?" dememektir.
Ne kadar güzel bir şeymiş herkese tavsiye ederim.
Çok zor is amk. Dusuncesi bile geriyor.
bir "şey"in eksik olduğu hayattır.
Biraktım, tahmini 15 gün civarı olmuştur, Çekilmiyor sigarasızlık bırakamıyorum hayat boş geliyor gibi laflar söyleyen insanlar hep iradesi zayıf insanlardır. iÇen iÇsin aq hertürlü zarari kendine.
uzun ve sağlıklı bir yaşam anlamına da gelir.
(bkz: içemesem daha iyi olurdu denilir)
mastürbasyona mecbur bırakılmış hayattır.
sağlıklı hayat anlamına gelmez. içmemek yetmez içilen yerden uzak durulmalıdır.
gece yapılan otobüs yolculuklarının anlam kazanmaması demektir.
sigarasızlık sigaranın yan etkilerinden biridir. sigara ilaçtır.
Nasıl olabildiğini merak ettiğimdir. Kuru kuru çay içmek, birini öylece beklemek, direk yatıp uyumak, yemeklerden sonra öylece oturmak, hayatında içme şu mereti diyenin olmaması, bunlar hep ilginçlik.
yaklaşık 3 haftadır yaşadığımdır. çok zordur. türk kahvesi içmek istemezsiniz mesela. o çok sevdiğiniz içecekleri, mekanları görmek dahi istemezsiniz. samimiyetsiz hissedersiniz kendinizi. yemek yemek bile istemediğiniz olur. biyolojik olarak tad alma duyunuz daha fazla olsa bile aklınız ordayken, tad almanız güç bir durumdur. hayat tat vermez en başta. nargileyle teselli bulmaya çalışırsınız fakat yerini tutmaz asla. hiçbirşey eskisi gibi değildir, olamaz asla...
içen biri olarak özendiğim hayat.
Şu sıralar yaşadığımdır. 2 gün hastayız diye içmek istemedik. 3. Gün aklımıza da gelmedi. Bakalım nereye kadar...
yarın 3.haftasına girdiğim hayat olacak. en çok zorlandığım zamansa doğal olarak bu akşamdı.

bilgi vermek gerekirse de yemin ederim daha mutluyum. o yüzden asla dönmek istemiyorum. galiba sigarayla daha mutsuzdum.

bir de balgam rezervimden kurtulursam bayaa yükselecek bu işin getirisi.
benim kullandığım hayat stilidir. On numaradır, bence herkes bunu kullansın.
Sigarasız da hayat olur ama sigarayla daha güzel olur.
içenler için zordur. sigara eziyet gibi gelsede hüznü, kızgınlığı hatta mutluluģ bile olması gerektiğince dizginler. bedenen yalnız olmasada kalben ve fikiren yalnız olanların umududur sigara.
uzun süre yaşadığım hayattır.
bunun için alkolü de bırakmam gerekir. ikisini de bırakmam, ölürüm de bırakmam...