bugün

dostlar!..

sigaranın ne zararı olabilir? ne kadar kötüye gidebilir işler?

bu soruları çok duydum. geçenlerde aldığım bir bilgiye göre sigara içenler karanlık güçlerin tarafına geçmeye daha yatkın oluyorlarmış. sonra da arkadaşımın sigarasının üzerinde bu fotoğrafı gördüm. ibret olsun diye paylaşıyorum.

(bkz: star wars)
(bkz: yıldız savaşları)
(bkz: sith lordu)

görsel
torununu görmek istiyorsan sigara içme.
Neye gore kime göre zararli götüm. Sigaradan para kazanan insanlar vardir belki aramizda.

Hani gemide diyor ya acimam bu sigarayi, ha acimam demisken sana degil bu sigaraya acimam gotune sokarim. Işte öyle sokarım. Sigara kutsaldır.
ibretlik bir paylaşım. tövbe içmem artık. biz her zaman Yoda D'Kana ustanın yanındayız. yaşasın jedi konseyi , yaşasın jediler.
5 yıldır kullanıyorum bi zararını görmedim. Sadece herkesin çok tatlı dediği sesim 50 telden çıkmaya başladı, koşarken zorlanıyorum, geceleri çarpıntılarım oluyor, çok fazla strese girdiğimde nefes almakta güçlük çekiyorum, zayıfladım ve artık günde sadece bir öğün yemek yiyorum. Bence bunlar hep nazar.
Şöyle izah edeyim size. ister inanın ister inanmayın ben yinede yazacağım:
Benim babam yaklaşık 30 yıldır sigara içiyor ve günde üç paket olmak suretiyle. Her gun oksuruyordu, su yutamiyordu, efendime soylim afedersiniz yemek yerken yutamiyor ve kusuyordu. Ta ki 20 gün önceye kadar. Cünkü kalbinden ve ayak damarlarından ameliyat oldu. Cok çekti. Hatta bir haftadır agrılarından uyuyamıyordu. Bugün yine doktora gitti... Ve böyle yaparsa Allah korusun... Demek bile istemiyorum... Hala sigara içmeye devam ediyor. Peki niye mi? Çünkü sigaraya baslamak kötü sigarayı bırakmak daha kötüdür. Size diyeceğim budur ki canlar hiç başlamadan bitirin. Çünkü bir nebze intihar sebebidir...
star wars izlemeyenlerin, sith lordunu bilmeyenlerin sayısını göstermekle birlikte töbe töbe... devam etmiyorum. *
içinde fare zehri var, fare zehri.

fare önemli.
yoda'nın kemikleri sızlıyor şu an. star wars izlemeyen çıksın lan. kasıyor.
vücudun mutasyona uğramasıdır. bizim mahallede bir teyze vardı sanırsın godzilla konuşuyor o ses neydi öyle işte sigaradan hep...