bugün

sigara içenin kendini savunduğu sözlerden bir kaç tanesidir.
(bkz: içki içen ölüyor da su içen ölmüyor mu)
(bkz: ölümüne içmek)
daha 40 yaşına gelmeden ciğeri iflas eden,hastanelerde sürünen,ağzı ve üstü leş gibi kokan,dişleri sapsarı olan biri olarak ölmektense,normal olarak ölmek daha iyidir.
(bkz: sigara öldürmez düşündürür)
içen de ölüyor içmeyen de ölüyorsa içip keyfime bakıp ölürüm daha iyi lan..
sağlıklı yaşam ayaklarını geçin.. 90 sene yaşayıpta "hayatımın içine sıçayım" diyeceğime 35 yıl yaşarım ama mutlu, huzurlu..

(bkz: az ve öz yaşamak)
ikisi de ölüyor.sigara içmeyeninkisi temiz ölüm.
"he ölüyor ölüyor. sende geber hadi" denilesi kişi sorusu.
sigara içmeyenlere acısız ölüm garantisi verildiğinden haberdar olmayan yazar söylemi.
sigaranın sanıldığı gibi hastanelerde süründürerek öldürdüğüne karşı çıkan insan söylemi. biraz saçmadır ama olsun.

sigara içen insanların kalp krizi riski daha yüksektir. kalp krizinden ölüverirsiniz. tık diye. en temizi bu bence...
sigara içmeyenlere acısız ölüm garantisi verildiğinden haberdar olmayan yazar söylemi.
ölüyor diye cevaplanabilecek soru. ancak; sigara içen, içmeyene göre daha bi erken ölüyor sanki.
aralarında 5 dk. bulunmaktadır. şöyle ki;
iki kanka şarapçı mezarlıkta içmektedirler. birden mezarığa bir cenaze getirilir, etraftakiler feryat figandır. ağlayanlar, yırtınanlar... şarapçılardan biri dayanamaz gider, sorar:
- yakınınızdı heralde rahmetli, neden öldü?
- sormayın gencecikti, hep içki sigara bitirdi.
bu cevabı alan şarapçı kankasının yanına koşar ve hemen içki-sigarayı bırakmaları gerektiğini yokse gencecik öleceklerini söyler.
derken mezarlığa bir cenaze daha getirilir. diğeri dayanamaz gider sorar:
- başınız sağolsun, neden öldü?
- sormayın, bilmiyoruz ki, içkisi sigarası da yoktu, gencecik gidiverdi bir anda.
cevabını alan şarapçı hızlıca kankasının yanına koşar.
- kanka içmeye devam, içenle içmeyen arasında 5 dk. var!
her türlü öleceksin. bunda herkes hemfikir. ama ölümün de nasıl olacağı önemli.
verilen morfinler kar etmeden, gözlerinden yaşlar gelerek, inleyerek 2 ay acı çekmek bence ölmekten kötü.
bizzat şahit oldum. buna değmez. bunu savunanlar bağımlıkıları ile başedemeyenlerdir. bağımlılıklarını kabul edemeyip kendilerince mazeretler uyduranlardır.
(bkz: uyuşturucu kullanan ölüyor kullanmayan ölmüyor mu)
sigara içenler için bu sadece bahanedir. adamlar haklı, her canlı bir gün ölümü tadacak. içsende öleceksin içmesende. herşey bahanelerden ibaret.
(bkz: mavisini dene lan az ölünüyo)
nur topu gibi bir beyin tümörüne sahip olduğunu öğrenince söylenmeyen söz. mantığı yok.
bir araştırmaya göre hamburger yiyenlerin %38'i kanser olup ölürken, sigara içenlerin yüzde %10 ile %15 civarı akciğer kanserine yakalanıp ölüyor. bu bilgiye sahip insanın beyanıdır.
bir bahanedir. sorun ölüp ölmemekte değil sağlıklı yaşayıp yaşamamaktadır. şu bir gerçek ki sigara içenler sağlıklı yaşamıyor güzel kardeşim. ben de dahilim buna. eğer küçücük bir rampa çıkarken bile nefes nefese kalıyorsan sağlıklı yaşamıyorsun demektir.
mesele sigara içenlerin %10'unun akciğer kanseri olması değil, mesele akciğer kanseri hastalarının %90'ının sigara kullanmasıdır. geri zekalı mısınız diyeceğim ama saygısızlık etmek istemiyorum. bunu anlamak ne kadar zor olabilirki.

edit: hamburger yiyenlerin %38'inin kanser olup ölmesi de ayrı bir ilginçmiş.
Dünyanın en saçma düşüncelerinden biridir. Genellikle ergenler facebook'a yazar.
Adamın çocuğu oluyor ama sigaradan erken yaşta ölüyor. O çocuk babasız büyüyor. Koah hastası oluyor sesini kaybediyor. Eşine sevdiklerine seslenemiyor. Onu da geçtim kan kusmak, nefes alamamak, sürekli boğuluyormuş gibi olmak.. Siz ölmeyi bayılmak sandınız galiba... Ben 41 yaşındayım, bırakalı 20 yıl oldu. O ölü ciğerlerim şimdi tertemiz. Spor da yapıyorum mis. Açık ve net.
ölüyor fakat acı çekerek ölmek var
kanser olup bağıra bağıra ölmek var
öksüre öksüre kan kusa kusa ölmek var.

bir de 90 yaşıında acısız huzur içinde ölmek var

seçim sizin.