bugün

ağızında sigarayla baba;oğlum bak bu illete bulaşma(bi yandan çekiyo)çok lanet çok kötü bi şey yanına dahi yaklaşma.
çocuk;maden bu kadar kötü bi şey baba sen neden içiyorsun bu melanet şeyi?
baba;yeni tanıştığımızda anan içiyodu oğlum kanıma girdi alıştırdı beni öyle başladım.
çocuk;hee burdan çıkardığım sonuç sigara içmeyen bi sevgli bulmak kendime
baba(içinden);lan hiç aklıma gelmemişti bi taşla iki kuş vurdum be

Tabi bu kısım işin geyiği ama genelde böyledir.Baba ve anne veya herhangi biri her zaman öğüt verir sigara içilmemesi gerektiği konusunda , e bakarsınız öğüt veren herkes sigara içiyo çok anlamsız bir şey yapılıyo. onun için içmeyen insanlar dan bekliyorum entryleri
bırakmak için sağlam bir irade şarttır , ayrıca özgüven kaynağıdır sigara, insan resmen ondan destek alır ,o gittiği vakit yolda sevgilinizi beklerken ne yapacaksınız, okula erken gelip banka oturduğunuz vakit boş ellerinizi seyretmeye ne kadar katlanabilirsiniz, sigarayı bırakmama sebeplerinden biri de hayatımızdaki boşlukları doldurmasıdır , o boşlukları başka türlü doldurmalı, ama nasıl işte bunun için gerçekten içmeyenlerin neler yaptığını düşünelim:

sevgilisini beklerken sıkılan adam veya kadın sigara içmiyorsa ne yapar, sevgilisine mesaj atar hadi be sıkıldım artık diye, ya da köşede oturup insanları seyreder sessizce arada not bile alabilir, evet yardım etmeye çalıştım tiryakilere ancak kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş efendim...
ancak bir doktor hastalıktan dolayı bırakacaksın diyecek; başka türlü mümkün değil gibi.
(bkz: bıktım otu) bıktım ama bırakamadım otu da olsa keşke.
tamamıyla zırvalardan olusan cümleciklerdir. hiç bir halta yaramadıgı defalarca ve ceşitli insanlar üzerinde test edilip onaylanmıstır.
Sigarayı bırak artık diyordun ya bana, ben de bırakmıyordum. Çünkü senin, benim için üzülüyor olmana içten içe seviniyordum.
*
Kafayı değiştireceksin.
hiç sigara içmesen 1 senedeki karını hesab et.
içmeyin.
sağlıkla ilgili bir sorununuz olduğunda ve size tekrar etmemesi için sigara içmemeniz önerildiğinde, eski acıları tekrar çekmemek, aynı şeye tekrar yakalanmamak için bırakırsınız. onun dışında her bırakmanızın ardından kafanızda "bak istedim ve bıraktım, biraz daha içeyim sonra gene bırakırım" gibi bir cümle belirir ve tekrar başlarsınız.
içersen uf olursun.
insan herkesten tavsiye alir, her sekilde tedavi gorebilir. Fakat kendi icinde bitirmezse birakamaz bu sadece sigara icin degil herseyde boyledir.
10 yildir sigara icicisi bir kimsenin akcigerlerini gorseniz yeter. E tabi otopsiye girmeye gerek yok . Internet emrinizde.
40 yaşındasın, 1 tane dünya tatlısı çocuğun var. deli gibi sevdiğin süper bir eşin var. akciğer kanseri olduğunu öğreniyorsun.

ben bunu çok ayrıntılı bir şekilde düşündüm, bıraktım. 2 ay sonra geri başladım.
Çubuk tarçın önerilerden biridir. işe yaradığı pek görülmemiştir.