bugün

53 yaşında bu kadar genç ve yakışıklı olmak büyük bir nimet.

görsel

t: bollywood'un vazgeçilmez aktörlerinden.

Bir bu adamın eşi yüzünden ağlamıştım bir de jesse williams'ın. Jesse ayrıldı, shahrukh'u Allah mutlu mesut etsin ne diyelim...swh.
600 milyon dolar serveti ile Bollywood'un en zengin oyuncusu.
Gördüğümde, suratımda ki aptal gülümsemeye engel olamayacağım kişidir. Ziyadesiyle yakışıklı ve karizmatiklerdir efendim.
2000 li yıllarda baya baya karizmatikken 2005 de bi saç uzatma gafletine düşmüş tipini kaydırmıştır. saç uzatmaya başlamadan önce şubat 2005 yılına ait fotoğrafı görsel

sonra işte saçını uzatıyor sigarayı da elinden düşürmediği için birden çöküyor.
bu fotoğrafta om shanti om film tanıtımından 2007. görsel

2 yılda bu hale geliyor. ama aradan geçen yıllara rağmen 2007 ki halinden daha genç duruyor şimdi biraz saçına sakalına dikkat ediyor zayıfladı da 52 yaşına rağmen gene iyi gözüküyor.
görsel
çok mütevazidir ve yardımseverdir,çok sevdiğimdir.
Her mimiği alabilen, oyunculuk becerisi hayranlık uyandıran adam.
Baadshah of Bollywood, King of Bollywood, King of Romance ve King Khan olarak da tanınan Hint film aktörü. serveti 550 milyon dolardır.
Bence çok karizma adam.Fazla izlemedim filmlerini ama uzaktan öyle gözüküyor.Bir aamir khan değildir tabi.
Aamir Khan Barcelona'dır,kendisi ise Osmanlıspor'dur.
Sempatiktir.
bir aamir khan değildir..

görsel
Hastasıyım ben o adamın.
Ayrıca amir khan, salman khan ve shahrukh khan olmak üzere 3 büyük khan olarak ismi geçen Hint sinemasının en iyi aktörlerinden biri bemim için.
yakışıklı denecek kadar güzel bir yüz hattına sahip değildir lakin dünyada az rastlanır bir çekiciliğe sahip ultra karizmatik bir aktördür. onu fotoğraflarla görürseniz sıradan bir tip der geçersiniz ama adamı canlı manlı jest mimik oynatırken görmek gerekiyor..

yakışıklı değil ama seksi erkek diye buna derim.
görsel
Yakışıklı ve karizma bir adam.Karakterini bende fazla beğenmiyorum orası ayrı.
eşi ve evliliği hakkında "gauri ve benim bir ortak yönümüz var, o beni seviyor bende kendimi" böyle bir cümle söylemiş egoist kişilik.

kral falan dediler diye herifin götü arşı alaya çıkmış, sevmiyorum böyle kendinibeğenmiş tipleri.
(bkz: overrated)
aamir khan'ın tırnağı olamaz.
Bu adamdan daha güzel gülen ve
ağlayan erkek yoktur herhalde.
Karizması ve yeteneği de cabası.
Aşırı egosu, sevilebilir tüm yanlarını yok etmiştir gözümde. ondan daha iyi oyuncu olan ama asla kendine 1 numarayım demeyen aamir khan kadar mütevazi olsa keşke.
3 gün önce yeni filmi dilwale gösterime girdi ilk gün 7 puan olarak belirlendi. ama imdb puanı vizyona girdiğinden beri düşüyor, dün 6.5 du bugün 6.3 oldu, 5 ay sonra belki 5.5 lere inecek.

imdb puanlarına güveniyorum gerçekten güzel denecek bir film varsa ortada, puanı da ona göre oluyor.
shahrukh khan ın son filmlerine göz atarsak

ra one (2011) 4.8
chennai express (2013) 5.9
happy new year (2014) 5.5
dilwale (2015) şimdilik 6.3

özellikle son yıllarda her sektör kapitalizmin kölesi olmuş durumda.. film olsun da ne olursa olsun birde zaten halkın sevdiği isimler, gösteriş falan da yaparız sonra gelsin paracıklar.

ne diyorduk kapitalizm.. evet 1 yıl boyunca özenip bözenip film çektiniz, 1 dakikalık klip için ülkenin değişik yerlerine gittiniz, o kadar dekor, kareografi, büyük bir ihtişam, gerek var mı bunlara? gösterişe, yüksek paralar yatırmaya gerek var mı?

2004 yılında bir sürü ödül alan ve shahrukh khan'ın da en iyi erkek oyuncu ödülü almasını sağlayan aralık ayında vizyona giren swades filmi sadece 1 ay da çekilmişti.. film basit bir köyde geçiyor, içinde bir çok sosyal mesaj var.. süssüz gösterişsiz, imdb puanı da 8.3

velhasıl yıllar ilerledikçe küreselleşen ticaret, kapital düzenle birlikte artık sanat denilen bir şey de kalmıyor ortada, her şey para olmuş. oysa güzel bir filmin gösterişe ihtiyacı yoktur. o güzelse zaten gösterir kendini.. ve bende bir fanı olarak shahrukh khan'ın böyle dandik projelerde olmasını, kalitesini düşürmesini istemiyorum.
my name is khan, don, asoka ve om shanti om gibi muhteşem filmlerde başrol oynamış bollywood'un en iyi oyuncularından biri.
Sayısız başarılara imza atmıştır.
Bütün filmleri birer hit haline gelmiştir.
En sevdiğim oyuncudur.
bana göre dünyanın en yetenekli, duygusal, samimi oynayan 5 aktöründen biridir.

hindistan saati ile 50 yaşını doldurmuş. şaka maka adam 50 oldu. ev halini bilmem ama kamera yüzü olarak bir 10 yıl daha esas oğlan rollerinin vazgeçilmezi olmaya devam edecektir.

nice uzun yıllara reyis.
hintli *yakışıklı oyuncu. veer zaara filmiyle işe geç kalmama sebep olan şahıs.
My name is khan filminin başrol oyuncusudur.
ismini sik guruhu kaan diye okuyorum bunun.

ingiliz olsa doğru okurum.