bugün

gösterime 30 mayıs'ta girecek film.

filmin konusu, ünlü dizinin hbo tv deki bitişinden dört yıl sonrasında başlıyor. carrie bradshaw, en son big ile sağlam ve kalıcı bir ilişki kurmak üzeredir. bu ilişkinin ilk başladığından beri 10 yıl geçmiştir. artık çıtalar daha yüksektir. daha çok güven ve potansiyel vardır. bu nedenle uzun metrajlı filmde zaten var olanın üzerine çok sürprizli yeni gelişmeler eklenir.

resmi site;
http://www.sexandthecitymovie.com/
samantha'nın sürekli yemesi sonucu 7 kilo almasına getirdiği açıklama beni koparmıştır:

--spoiler--
sevgilisini aldatmak istemeyen samantha, sürekli tıkınma davanışı için ekürisine şu açıklamayı getirir:
yan komşumunkini yememek için, "tatlıları göstererek" bunları yiyiyorum...*
--spoiler--
dizisi gelmiş geçmiş en mükemmel dizilerdendi ama ne yazık ki bu film dizinin dvd'sindeki ekstra sahneler kadar gereksiz ve kötüydü.

dizisinin hatrına filmi kötülemeyebilirdim ama ne yazık ki yapamıyorum. o kadar kötüydü ki film, dört günde falan bitirebildim anca. yirmi dakikalık herhangi bi bölümünde bile rastgelebileceğimiz espri sayısının çok daha aşağısını içeren bi senaryoya sahip, sadece işlevi "bakın bunların hikayeleri de böyle bitiyor işte" cümlesinden ibaret, hatta senaryonun zayıflığının oyuncular tarafından bile farkedilip ona göre oyunculuk sergile(me)dikleri bi film bozuntusu bu.

yine de altı sezonu için zamanında yaptığım övgüler hala geçerlidir. dizi hatrına katlandık bu filme. ama yenisini çekerlerse değil sinemaya gitmek, evde bile seyretmeyebilirim ayrı.
utanç verecek derecede iğrenç bir film. hayatımda izleciğim en dandik film oskarını verdiğim filmdir.
hoşça vakit geçirmek için izlenebilecek bir film. ***
güncel Önemli Başlıklar