bugün

önemli olan beyinde bitirmektir. aranızdaki şeyler beyninizde de bittiyse gayet istikrarlı olabiliyorsunuz. karaksızlık bir umut beklemektir çoğu zaman. beslediğiniz umut mu,yoksa ölü zamanınız mı?
Çıkması gerekiyorsa pek de zor olmayandır.
şimdiye kadar hayatımdan kimi çıkardıysam, ama canım yana yana ama umrumda olmayarak, hep yalan yüzünden. büyüğü, küçüğü, azı, çoğu olmadan. sadece yalan.

ama allah yukarda bazen çok üzülüyorum. keşke yalan söylemeseydi de özlemek zorunda kalmasaydım dediğim insanlar var.
olur olur daha çook büyüyeceğiz. daha kimleri hayatımızdan çıkarıcaz bakalım. (illa sevgili vs. Olarak anlaşılmasın)
hayatını; şahıs ve borca endekslemek zaten bir hatadır. zaman bu gerçeği bir tokat gibi yüzüne çarpar.
bazı insanlar beni hayatından çıkar diye özellikle uğraşıyorlar. siz her türlü kabalığa, haksızlığa direnip hayatınızda tuttuğunuz halde kredinizi sınırsız sanıp tepenize çıkıyorlar. tüm iletişimi kestiğinizde ise öylece kalakalıyorlar.

çıkarın gerekiyorsa acımayın. çünkü artık iyi niyet, temiz duygular insanların gözünde suistimal edilebilir şeyler haline gelmiş durumda.
gerektiğinde tereddüt etmeden yapılması gerekendir. sevmek, her şeye göz yummak demek değildir.
Sevilen kişinin hayatınızda hangi sıfatta bulunduğuna ve çıkarma sebebinize göre farklı duygular yaşatabilecek eylem.

yapmak zorundayım. Onun için. Onu düşündüğüm için. Her ne kadar pişman olacak olsamda.
Hayat bazen çok boktan. Evet.
Arabanın bir tekerini söküp yol almaya çalışmak gibidir.
1 damla iyiligini gorseydim yapamazdim.
Her ne kadar yıkıp geçip,üzse dahi, zarar verense çıkarın efendim zira dünyaya bir kere geliyorsun değil mi?
Bazen seni üzse de sevdiklerinin gitmesine izin vermen gerekir.

Küçük Prens’i kendisi yapan gezegenler arasında dolaşması, kim olduğunu unutmadan herkesten bir şeyler öğrenerek yolculuk edebilmesidir. Yolculuğun temelinde yatan geri dönmektir aslında. Karşılaştığımız insanların, yolculuğumuzda bize eşlik eden kimseleri gerektiğinde bırakabilmek ve o hikâyenin güzelliklerini alıp yola devam edebilmektir o tecrübeyi değerli kılan; eninde sonunda Küçük Prens’in dahi gitmesine izin vermek gereklidir ki yolculuk tamamlanabilsin, bir yere varılabilsin.
Güçlü hissettirir. en zayıf, en güçsüz halinizle karşısında olduğunuz insanı tüm ağırlığına rağmen kararlılıkla hayatınızdan çıkardığınızda dünyadaki kimsenin bir önemi kalmıyor. Kim olursa olsun sizi zorladığında "ben kimlerden vazgeçtim, sen kimsin ki beni sıkıntıya sokma haddini buluyorsun kendinde" diyerek gemileri ardınıza bile bakmadan yakabilir hale geliyorsunuz.

Ben o insanı hayatımdan çıkardıktan sonra annemi de çıkardım mesela. Varlığı gereksiz diyerek.
"Bir kere yanlıs trene bindiyseniz, koridordan ters tarafa yürümenin hiçbir faydası yoktur." Yakın zamanda okudugum bi kitaptan alıntıdır. O trenden ilk istasyonda inmeli ve hayata devam etmeli.
Bağımlılıktan kurtulma yolunda ilk adımdır.
Çelişki dolu bir eylemdir. Seviyorsan neden hayatından çıkartıyorsun, hayatından çıkartıyorsan sevgi nedir? Sevgiden beklentilerin nedir? Ben mi idealistim, yoksa insanlar çok mu kolay seviyorlar? Anlamıyorum.