bugün

şarz ın hüzünlü bitişi.
bu çoğu zaman kavga etmiş kıskanç sevgili sebebiyle olur. kırmızı renk görmüş boğa gibi sinirli sevgili kişisi telefonu açar ve "nerdesin" diye sert bir şekilde sorar, akabinde süresi sevgiliden sevgiliye değişmekle beraber mecburi bir savunma dinlenir ve telefon "çat" efektiyle surata kapatılır.
(bkz: yoldayım canım)
(bkz: yemekte ne var)

eve gidilirken fikir değiştirmek için bahane aranıyorsa eğer, ev aranır, ve bkz sorusu sorulur, söylenecek yemek semiz otu yemeğinden içli köfteye kadar, ne olursa olsun eve gitmemek için sinirli rolü yapan sevgili, yemeği beğenmediğini öne sürerek telefonu sevgilinin yüzüne kapatır.

böylelikle eve gitmemek için bahane edinilmiş olur.
kontörün az kaldığı durumlarda tercih edilen davranıştır.
"seni çok seviyorum" deyip telefonu kapatmaktır. kanımca biten herşeyi düzeltmeye,eski hale getirmeye yeterli olabilecek duygu yoğunluğunu sevgiliye yaşatabilmektedir.
(bkz: alternatif vodafone reklam replikleri)
(bkz: sevgilim ben afrika ya taşınıyorum)
aşk bitti sinyalidir.
1) Acilen telefonu kapama mecburiyeti vardir, tek cümle sarf edip kapanir, insanlik halidir.Mesela "Hastanedeyim telefonu kapamam lazim".
2) Iliskinin son demleridir, artik birbirine söylecek bir sey yoktur (olumsuz anlamda), ümitler tükenmistir ve iki taraf da artik ugrasmiyordur, sadece mecburi bir cümle kurup kapamaktir.belki de sadece "senden ayriliyorum"'dan ibarettir tek ve son cümle.
3) Olayi asmis bir iliskidir, tek cümle koca bir dialoga bedeldir, cünkü onlar telepati yoluyla anlasiyorlar (en düsük ihtimal buna veriyoruz tabii ki).
4) "Ekmek almaya unutma" tarzinda bir istek üzere aranir bir cümle söylenip kapanir, bunun nedeni de mesaj atmaya üsenmektir.
(bkz: ayrilik sebepleri)
aşk bitti geriye ne kaldı şimdi. *
-seni seviyorum.
+tamam.
bulmacanın son karesi.
özledim.
yeni başlanmışsa Aşkım yeterlidir.
ayrılıcak sa hayvan yeterlidir.
Çünkü Aşk çiçek isimleri ile başlar hayvan isimleri ile biter.
ilişkiye ara verme yada bitirme zamanının gelip geçmekte olduğunun kanıtıdır.