bugün

özellikle uzaktaki sevgiliye yazıldıgında daha bir anlam kazanır.
"Aşk bir köpeği bile kafiyeyle havlatır." özlüdeyişini aklıma düşüren eylemdir
(bkz: en sevgili)
(#1458688)
sevgiliye, ona ne kadar cok sevildigini anlatmak icin yapılan eylemdir.eger sevgiliniz yoksa sayet, olması hayal edilen kisiye de yazılabilir.
(bkz: sevgiliye beste yapmak)
içten gelen bir hadisedir. engel olunamaz. *
bir örnek olaraktan:

saclarin var başak gibi
gözlerin var ketcap gibi
dök dök ye afiyetle
sensin benim sebeb-i
hayatim izmir köfte

burma kaşlı rüstem paşa'nın mersiyeler adli siir seckisinin 61. cilt 7. fasikulunden alinmiştir.
seni hammun karadenuzu sevdugu cibiseveyrum
misir ekmegumun gara lahanaya verdugu dad cibi hayatuma dad verdun
sesun kemençe sesu cibi adami çoşturay
seni sevduğumdan beru garaya vurmuş hamsi cibiyum
kalbim sanki horon tepey.
sevgiliyken şiir yazılıyorsa cidden yürek, büyük bir aşkın içine gark olmuş demektir.
ne bileyim yahu eller birbirine değdiği anda her şey bitiyor aslında. o dakikadan sonra ne bir şiir ne bir hikaye ne de resim kalır. efsununu yitirmiş olur bütün her şey. oysa sevgili bir ütopya gibi fizan'da kalacak ki eşekler gibi şiir yazacaksın. evet evet buna ben de karşıyım ama sevgilin bir minder gibi kıçının altındaysa şiir miir hak getire. ayrıca bu çağ ne kadar kirli yahu, mesajlar, facebook, msn, kameralar öf. her dakika bir yerlerden fırlayan sevgilinin sureti. tamam lan 16. yy mağara insanıyım ben. ben eskiye özlem duyan bir idiotum.
Bu zamanda o kadar sevmek ve bağlanmak için uzun zaman geçirmek, acele etmemek ve sevgilinin de seni o derece sevmesini beklemek bu önermeyi gerçekleştirmenize etkenlerdir.
onun için ne hissettiğini en içten duygularla kağıda dökmek. çoğunlukla dünyanın en kötü şiiridir ama "en güzel" şiirdir o. çünkü "ona" yazılmıştır, sadece "onun" için yazılmıştır.
Zamani gençleri demode olarak görür bunu.
şiir gibi sevilen sevgilidir .
içindeki duyguları kağıda dökmektir. bazen en güzel hediyelerden biridir. çünkü onun için yazılmıştır.
Bi aralar yaptigim hede.
Değersiz olmanızı sağlar. Kime yaptıysam ya yırttı attı ya facebook mesajlarda taaa nerde kaldı üstüne bir sürü konuşma geçti. Okunup bunlar yalan dikkate almıyorum diyen de oldu. Bunlar hoşlandıklarıma idi. Bir de platoniklerime veremediğim gösteremediğim yazılar var ah ah... Hak edecek biriyse yapın yoksa hiç yapmayın. Sonra siz üzülüyorsunuz.
Özellikle ilişkinin bir döneminde olmazsa olmaz. Halbuki ne gerek var ki.
yaptığım ritüeldir . maalesef eskide olsa..

(bkz: http://www.uludagsozluk.c...C4%B1%C5%9F-%C5%9Fiirler/)
faydalıdır.
yıllar sonra sevgilinle evlenmişsen eğer, eşinin o şiirleri hala sakladığını görürsün, mutlu olursun.
seni çok seviyorum
gözlerinden öpüyorum.
kötüyse sinir bozar. kelimelere âşık bir kadını ucuz numaralarla kandıramazsınız.
Koç burcu bir sevgilin olması lazım zannımc.
zamanında yazmıştım. ama şimdi düşününce kendime yazmışım gibi geliyor.
zamanında yaptığım eylem. ünlü şairlerin şiirlerini ona okumaktansa kendinizin yazabildiği bir şiir çok daha anlamlı oluyor. amatörce de olsa o şiir sadece ikiniz içindir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar