bugün

sevgilinin aptal olmasından kaynaklanan durumdur.
- macit beni otomobilendir.
- parayi sokakta bulmadim ben.
ayar vermeye alışan bünyenin olayı otomatiğe alması sonucu ortaya çıkan durumdur.
cilveleşilir... iki yüzdeki ifade de gülümseyen smiley gibidir...

- öpim mi bi kere ?
+ öp...
- iyi de, nerenden öpeceğimi sormadın ki...
+ (utanarak) ayy.. şeyy, ihihihi... bilmem kii... nerdennn?
- yanaktan tabi ki...
aldatan sevgili yakalanır ve kız arkadaşına herşeye rağmen seni seviyorum derse, esas kız da ona sadece " belli" derse, bilerek yada bilmeyerek verilen bir tepkidir.
**** bişey paylaşmak istiyorum.

----- dinliyorum hayatım?

**** yıllardır hep yanımda olsanda, hep keşke çok daha önce tanısam, daha önce sevsem diyorum kendi kendime...seninel vakit geçirmek, seninle gülüp, senin her anında yanında olmak... dünyanın en şanslı insanıyım belki de. en şanslı, en mutlu...senin yanımda olmadığın yıllarda, bunun kaçan bir fırsat değil, aslında bize yeni fırsatlar yarattığını gördük... seni tanıdım, bundan güzel bişey yok... Yıldızların bizim için parladığını görmeyen gözlerimiz, gün geldi HAYATIMIZDAN YILDIZLAR bir bir kayıp gitse de, GÖZLERiN kelimelerden daha önemli olduğunu ve yalan söylemediklerini biliyoruz...ve hayatımın sonuna kadar seninle olmak istiyor....

---- serdarrrr... yoksa bu bir tekl...??? ( utangaç,meraklı,heyecanlı kız smileyi )

***** ve hayatımın sonuna kadar seninle olmak, senin yanında olmak, en karanlık günlerimi aydınlatmanı, ve o güzel kalbinle, dünyada ki bütün güzelliklere sahip olman için sonsuza kadar yanında olmak istiyorum!

----- serdarrrr aşkımmmmm evettttttttt evettttttttttttttttttt !!! ( sarılır deli gibi cinsinden )

***** ne evet?

----- teklifinee evettt diyorummm aşkımmmmmm evlenelimmm.....!!!

***** teklif mi??? ulan bu andaç? begüm'e yazdım, güzel olmuş mu diye okudum????

----- o.çocuğusun serdar!

***** haydaaaaaaaaaaaa.....
her cümlesinde ayar barındıran kişinin kendisini sevgiliye karşı da frenleyememesi durumudur. sevgili zeki ve bir o kadar ayar verme yeteneğine sahipse tartışmalar hatta kavgalar kaçınılmazdır. bittiği yerde "ben daha çok koydum haohoaoha" denilerek alevlendirilebilir tartışma.
verilen ayar 24 ayarsa ve de kendini bilezik, küpe şeklinde gösteriyorsa sevgilin keyfine denilecek yoktur..
(bkz: çalsın sazlar oynasın kızlar)
onu hiç önemsememekten kaynaklanır.