aşkını entrylere dökmekten ziyade sözlükte prim yapmaya çalışan, kendi özel hayatına dahi saygı duymayan terbiyesiz insandır. kimi zaman bir olay anlatılır ve "sevgilim var" denilmesi gerekir olayla ilgili olarak. yazarsın, eyvallah. sevgilin olduğunu gizlemek zorunda değilsin, olduğunu da bir şekilde yazabilirsin, ona da bir şey diyemeyiz. fakat "geçen gün yine sevgilimle gidiyorum, dedi ki ben seni öpücem, dedim öpme, bi koptuk ahah" diyip de bunu yaran diyaloglar başlığında millete kakalamaya çalışırsan gülerler lan.

aşkın kişiye getirdiği olgunluğu henüz bünyesinde toplayamamıştır, olgunlaşamamıştır. garibimin muhtemelen ilk defa sevgilisi oluyordur ve "benim sevgilim var!" diye haykırmak geliyordur içinden. ama hepsinden önce ayıptır yaptığı. sevgililerin fingirdeşmelerini sözlük yazarlarıyla paylaşması itici, terbiyesizce bir durumdur.

gerçi, mini etek-türban ikilisiyle beyin fortlaması yaşayan onca insanın olduğu sözlükte hiçbiri ayıp kaçmıyor herhalde. yemin ederim sıkıldım ben, ulan sonra entry okumuyor dersiniz. hangisini neresinden tutup da okuyayım abi? senin sevgilin be kızım, niye sözlükte sıçtığı bokun rengine kadar yazarsın ki?

denizin soğuk sularından gelen dipnot: pek mutlu olmasam da kendisiyle bir sevgilim var. bil bakalım bunu niye yazdım? kuyruk acısı diyeceksin; değil işte, karı kız yüzünden yeterince ebemize fıçıldı, ben seni uyarayım.
sözlüğe ya da topluma mal olmuş insandır.
(bkz: sevgiliyle ilgili her bir haltı sözlüğe yazmak)
aslında "her şeyi" değil de en gereksiz ayrıntıları anlatan insandır.
vıcık vıcık cıvık bir insandır.
özel hayatını düşüncesizce internete vuran insandır.
Gerçekten 'herşeyi' anlatırsa, sözlükten atılır.
kardeşinin cinsel fantazilerini anlatan insandan daha makul bir insandır.
(bkz: #5028298)

daha öncede belirtmişim sanırım. ha örnekler vermek gerekirse de, bir tanesi sözlükte an itibariye göze baya batmaya başladı zaten.
haysiyetsizin önde gidenidir. zaten yazdığının çoğu yalan ve abartıdır, hayalini kurduğu şeyleri yazıyordur, ama yaptıklarını gerçekten anlatıyorsa sikilip susturulması gerekiyordur.
(bkz: adam gavat çıktı rıza baba)