bugün

sevgilinin özel hayatı yaşanan ilişkidir zannımca. başlığa uydurmak gerekirse kendi ilişkisine saygı göstermeyen insandır.
özel hayatı sadece sevgili/karı/koca vs. ile birlikte olan sanıp, her deliğe burnunu sokan sevgilidir. insanların kendi iç dünyaları da bir özel hayattır ve sevgili oraya izin verilmedikçe giremez. saygısızlıktır efenim. ayrıca bu tipler çok kıskanç olmaktadır. (bkz: saygısızlık olarak kıskançlık)
(bkz: aşkım msn ile facebook şifreni verseneeee)
+aşkım hayatımda çok özel biri var!
-hm anladım bitanem sonuçta senin özelin bu. saygı duymak lazım
başkasına hayatlara tahammül edemeyen sevgilidir. sadece bir hayatın olacak onu da ben bilicem.

kötü bir durum tabi böyle sevgiliye düşen insanı "allah" kurtarsın.
sevgili olduktan sonra 2 özel hayatın olmayacağını, özel hayatın tek olacağını bilen insandır.

ben, sen yok. biz var *
karsi cinsten birine karsi sevgi ve ask beslemek normal bir durum. fitrat geregi...
sevgili olup, vakit gecirildiginde, ortak noktalardan dolayi eglenildiginde vs yani kisacasi sevgili olundugunda sadece sevgili olunur. evlenmiyorsun yani. sen ondan o da senden sorumlu degil. dogal olarak seni ilgilendirmez. diye dusunuyorum
icinden gelir kendini sorumlu hissedersin o ayri ama; senin zaten onun hayatina karismaya hakkin yokken saygi gostermemek ne demek?
yorucudur, birkaç saniyeliğine gözünü başka yöne çevirsen "ne düşünüyorsun" der.günlüğünü okutmadığında sen benden ne saklıyorsun diye paranoya yapar.en yakın arkadaşınla buluşmaya gittiğinde onu çağırmazsan darılır gücenir, hassastır, ama ne de olsa sevgilidir, alttan alınır açıklama yapılır.
özel hayatına saygı beklememesi gereken insandır.

(bkz: eğitimle cahillik gider eşşeklik baki kalır)
sevgilisinin hayatına saygısız insandır... mail adreslerinin şifresini bilir, facebook hesabına girer, hoşuna gitmeyen arkadaşları siler, cep telefonu mesajlarıyla ve aramalarla da yakından ilgilidir... tabi bunlar ayıptır, saygısızlıktır. birkaç kez bu terbiyesizliği sevgiliye hatırlatılmalı devam ediyorsa kıçına tekme vurulmalıdır. tecrübeyle sabittir: laf anlatmak pek faydalı olmamaktadır.
sevgilisinin bizzat özelini oluşturduğu içindir. sitem sevgidendir, yaptığı dırdır da bundandır.