bugün

aralarında bu tür basit seyleri sorun etmiycek kadar cok sey yasamıs ikilidir. bunun muhasebesini anca böyle boş yazarlar yapacaktır. unutulmamalıdır ki bu dünyada hala düzgün ve uzun ilişkileri olan bir ton çift vardır ve insanları tanımadan bu tür ön yargılarla yargılamak yanlıştır.
Gayet doğal bir durum bazen Alman usulü yapmak iyidir.
hayat müşterekse, maddiyat sıkıntı edilmemelidir. yeri gelir ikisininde biletini kız alabilir, ama her zaman alman usulu olmamalıdır.
iyi yapan erkektir. cepbank mi lan bu. boyle bir zorunluluk mu var? bi zahmet o odemiyosa hanim kizimiz kendi odeyiversin.
Gayet normal bir durumdur ve bu durumu bir problemmiş gibi görüp "hesabı erkek öder" mantığında olan kişi doğal yoldan edemediklerini para ile elde etmeye çalışandır.
sevgilisi evine giderken cebine 20 lira sıkıştırıp 'idareli harca' demeyen erkektir.
bilet parası öderken verilen eşitlik neka güzel sevindirik olduk .
sevgilisinin kıymetini bilmesi gereken erkek.

şimdiye kadar hep sen ödedin bugün benden olsun artık demiştin bende olur mu öyle şey dedim sonra kasaya yöneldim ama sen koşarak önüme geçtin ve parayı kasada duran çocuğa uzattın ve ödedin hesabı bir anda. iyi kızdın lan. *
benimdir bu. Ama bi sorun niye diye. Ben ne zaman o gişenin önüne gelsem zorla parasını verirdi. Ben ne kadar almamak için zorlasamda kız sokuyodu bir şekilde o parayı. Yemek yerken falan da ısmarlattığını nadir hatırlarım. Hakkatten ben bu kızdan niye ayrıldım lan, cep dostuymuş hemde. Diğerleri olsa ohooo. Neyse ya özlemişim onu heralde sözlük.
para akıtmaktan usanmış sevgilidir.
sevgili olduklarından emin olunmaması gereken durumdur.

ya da olaylar şöyle gelişir.

k: sinema da X film var gidelim mi.
e: olur gideriz
k: bu sefer bendensin
e: olmaz öyle şey
k: olur olur bal gibi olur biz yaparız hem de ne güzel olur
e: yahu saçmalama. ben sevgilime sinema bileti ısmarlatacak adam mıyım.
k: alla alla ben sevgilime sinema bileti ısmarlatıyorum ya
e: ikisi aynı mı
k: farklı mı. ben senin sevgilinsem sen de benim sevgilimsin. fark ne?
e: ben erkeğim
k: bende kadınım
e: işte onun için olmaz. toplum kuralları diye bişey var. erkek dediğin sevdiceğinin her masrafını üstlenir. maçoyuz biz kızıım
k: bana bak maço efendi. ya bendensin. ya da sinemaya falan gelmiyorum ben bundan sonra. tek gidip kendi biletimi alıp kendi filmimi kendim izleyeceğim.
e: ya kızım bi git. kavga etmeye yer mi arıyosun nedir anlamadım ki.
k: biletler benden.
e: saçmalama. filme gitmek istiyorsan biletleri ben alıyorum.
k: filme gideceğim. biletimi de kendim alacağım. seninle ya da sensiz!
e: hay senin inadına ben... vazgeçmeyeceksin değil mi.
k: tabiiki vazgeçmeyeceğim.
e: tamam lan buna da tamam. bari herkes kendi biletini kendi alsında uludağ sözlükte birileri sinema biletini sevgilisine ödeten erkek diye bir başka başlık açıp madara etmesin bizi.
erkeğin banka olmadığını gösterir.bu ne lan her şeyi erkeğe yüklemek sonra para neden erken bitiyor diye düşünüyoruz.Sinemada da,yemekte de para ortaklaşa verilecek arkadaş.

ayrıca (bkz: sevgili aranıyor) burdan tüm kızlara selam.