bugün

turkce nin azizligine ugramis erkektir.
itici bos beles yalanci evlenilmez borc ve selam verilmez erkektir.
Her ortamda söylüyorsa çekiciliğini yitirecek erkektir..
haddini aşan erkektir. sen önce sevdanı, aşkını, o kişinin kadının olduğunu bir duyur bakalım yani bir evlen helaline al ondan sonra.
burada kadınım sözcüğünün kadını metalaştıran mülkiyet kavramıyla hiç bir ilgisi yoktur. kadınım sözcüğünün, diğer kadınlar arasından seni seçtim anlamında söylendiği kulaklara küpe olmalıdır.
bu noktada, efsane tanju okan'ı dinlememek olabilemez:

http://www.youtube.com/watch?v=CIWIf_HwgRc
Öncelikle maço erkek değildir. Maço erkekler şöyle şöyle yapar diye bir genelleme kabul edilemez.

Bir kadının kendi fikrini bütün kadınşarı genelleyerek söylemesi de kabul edilemez. Zira bütün erkeklere yetemeyecek ve yetişemeyecektir.*
Sevgiliniz neyden hoşlanıyorsa öyle seslenin, minnak bir jest işte. Kaybedecek bir şey yok, kazanılacak gönül paha biçilemez.

Kadehimi tutkulu ve şehvetli öpüşmelere kaldırıyorum.
erkeğin mal sahibi olarak kadınının yerini hatırlatan bir sözdür.

(bkz: kadınım)
Öğyk..“asenam” diyen maçı alır bence.
Alfa erkektir. Yani meali adam dır.
Kadının da erkeğim demesiyle kıyasıya kapışır.
Bana maço gibi gelmiyor nedense.

tabii ki volkan konak tarzı kadınım değil, daha çok tanju okan diyelim.
Bu yüzden, Hangi tonda, hangi bağlamda da söylendiği önemli...

Erkeğimin geyşası olurum tarzım olmadı hiç ama bu söylem bana romantik geliyor, evet.
Bana da hayatında ilk defa bir kadınla yatan erkeğin sahiplik çığırtkanlığı gibi geliyor.
- kadınım
+ kadınım mı ıyy?
- yok ayol ben kadınım.
+ $%?
Sevgilim başlangıçta havalı dursa da ilerleyen dönemde her sevgili kalıcı olmak sahiplenilmek ister. Eğer delikanlıysa, şayet sözünün eriyse henüz kadını olmadan o kadına el sürmesine de gerek yok. Adamsa, Kadınım diyorsa kadını olarak görüyorsa çok yakında kadını olacaktır. Mutlaka öyle olmalıdır. Doğrusu da bu. Fakat yine de tehlike vardır. Ya bu kelimenin altını dolduramazsa? O yüzden kadının olmadan kadınım deme. Dereyi görmeden paçaları sıvama. Ya olmazsa?