bugün

hiçbir şey yapmayın. sabırla hormon seviyenizin düşmesini bekleyin. o kadar üzüldüğünüze değmediğini göreceksiniz. aşk oksitosin, dopamin gibi hormonların aşırı salgılanmasından ibarettir.
Sevgılının gotunu kaldırmamakdır.
Mesaj atmak aramak gıbı mevzular yanı anladın mı.
Bırakın sürünsün mantıgı , zaten karsı taraf bır gun donecek.
Barismaya niyetin varsa, haksiz degilsen alttan alma sonra ustune cikiyorlar. Kabullenme, gururlu ol.
gidin için kusun.
-öncelikle arkadaşlarınızla onun hakkında kesinlikle konuşmayın anlattıkça iyice yer ediyor çünkü.

-neden niçin gibi kafanızda soru işaretleri varsa gidin sorun enerjinizi onun için daha fazla harcamayın.

-kendinizi kontrol edemeyeceğinizi düşünüyorsanız içki içmeyin ya da kontrol ediyorsanız bile gidip çok içtim ayağına "bon sonsoz yopomoyorom" diye arayıp ağlamayın.

-elinizden geldiğince yalnız kalmayın gezin,tozun,yeni hobiler edinin,yeni insanlar tanıyın asla kendinizi eve kapatmayın.

aman siktir edin ya ağlayıp zırlayın işte geçip gidiyo bir şekilde. kapısına falan dayanın ne bileyim yapın işte bişeyler.
Icki içme.onu düşun.sürekli düşün ki hemen bu işkence bitsin.onu düşünmekten skilicak hale gel.
Hakkıyla üzülüp depresyona girin, çok yiyin yahut kilo verin, ki ben kilo verme taraftarıyım. Sonucunda bana en iyi getirisi o olmuştu.
Aglayın zırlayın ama tek başınıza. Kimsenin karşısında zaaflarınızı belli etmeyin. ileride iyi olacaksınız ve bu duruma güleceksiniz çünkü. Hiçbir insanın sizi öyle hatırlamazsını istemezsiniz. Bu süreçte ilişkilerde soğuyabilirsiniz çok normal. insan ilişkilerine, doğaya,bilime Vs Önem verin ilginiz dağılsın. Zamanla yatışıyor o duygu çünkü. insanlardan hoşlanın, tanıyın ama asla unutmak için sevgili olmayın. ilgi almak size iyi gelecek. Daha sonra o insan çıkıyor işte. Kimse ölmeden önce kimin son aşkı olacagını bilemez. Umutlu olun. Her son bir başlangıçtır. Zaten hep böyle olmaz mı. Keşke dediğimiz şeylere şükür ederiz.
Gidin kafanızı yaşayın.
Ağla ağla rahatla.
Sakın fotoğraflarına bakayım falan deme.
Ahmet kaya dan sezen aksu dan uzak dur.

Baktın olmuyor montla sıç.
Kafana göre takıl özgürlüğün tadını çıkar.
yenisini kafanda şekillendirmeye başla.
gidene bye bye gelene hi hi.
hayat devam ediyor
Unutmak için başkasıyla olmayın.
önünüze çıkan ilk kişiyle işi pişirin.
Hemen git başka erkeğe hatta erkeklere yaz. Yürü ne bileyim onlar sana yürüsün. Oyala o düştüğün duygusal boşluğu. Yoksa zor. Ben sırf ayrılırız diye sevgili yapmıyorum mesela sizde yapmayın.
Yeni bir sevgili bul yada yeni bir insanla tanış. Olmuyorsa bu yönden bak.
hiç peşinden koşmayın,o sizi bıraktıysa zaten sizden daha iyi birini bulamayacağı için pişman olup,gecenin yarısında özel numarayla sesinizi duymak isteyecektir.
(bkz: son pişmanlık fayda etmez)
Seviyosan git konus bence.
Hobi edinin.
Yol yakınken geri adım atılmalıdır. Ayrılığın götürüsü getirisinden daha fazladır. ilk başlarda iyi hissedebilirsiniz belki ama zaman geçtikçe sancılar artar.
çareyi başka kollarda arama çünkü o işler öyle olmuyor.
Sosyal medyadan takip etmesin, her sümüğü aldığında kızı|erkeği aramasın... Aksi halde saplantıya dönüşür ve seni bitirir. Tecrübeyle sabittir.
Tavsiye kavramından oldum olası nefret ederim.
O yüzden tavsiye almam da vermem de.
Yazacaklarım ilgili konuda sadece yazarak düşünme.
Bi kere insan ayrılığında acı çekecek kadar birini sevmemeli.
Ille de ergen ruhu baskın geldi ve sevdiyse de acı çekiyorum bahanesiyle abuk subuk ruh hallerine girmemeli.
Çünkü zaman her şeyin ilacı.
Aşkın sonu gelebilir,
Fakat dünyanın sonu değil bunu unutma.!
Her yeni gün,
Yeni başlangıçlara gebedir...!!!
Bunu daha hiç unutma...!!!!!!!
kankalarinizin kafasini utulemekten vazgecseniz diyorum? bizde insaniz!?
sevgilisinden yeni ayrılmışlara verilebilecek tavsiyelerdir. ancak herkes ayrılık travmasını aynı şekilde atlatması mümkün değildir. o yüzden öneri niteliği taşımaktadır.

- ilk ayrılan siz değilsiniz, son ayrılan da siz olmayacaksınız.
- yaşamınızda ilk kez ayrılık acısı yaşıyorsanız daha şiddetli hissedeceksiniz ancak daha sonrakiler de bu giderek azalacaktır.
- bu dönemler yaşamınızın en karanlık anları gibi gelebilir. ancak emin olun ki serçe parmağınızı sehpa'ya çarpmanız daha iç karartıcıdır.
- yaşadığınız travmaya odaklanmak yerine daha evrensel konulara odaklanmanız daha doğrudur.
- yaşam okulunda bir öğrenci olduğunuzu asla unutmayın. karşınıza çıkan her kişi, her olay birer evrensel öğretmendir. ve o öğretmenlerden derslerinizi iyi öğrenin. yaşamınıza giren her insanla sadece bir oyun oynadığınızı unutmayın. ve oyun bitince herkes ait olduğu gerçekliğe döner bunu fark edin.
- ayrıldığınız insana öfke nefret duymayın. sevgi ile anın. unutmayın ki o öfke duyduğunuz kişi bir süre sizin kalbinizin tam orta yerindeydi.
- arayıp sormayın ya da buluşmayın demeyeceğim. kendinizi nasıl rahat istiyorsanız öyle davranın ancak unutmayın ki o da kendini nasıl rahat hissedecekse öyle karşılık verecektir. kırılmayın.
- insanlığın son önemli dersi olan "ilişkiler" konusunda zorlu bir eğitim sürecinden geçiyoruz. bu anların keyfini ve dersini çıkarın.