bugün

Güzel bir durumdur.Sevgilinin oracıkta düşüp bayılması an meselesidir.
daha çok balık burcu erkeklerinin düşünebileceği inceliktir.
Bir süre sonra (bkz: #6579192) durumuna düşmeyeceğinizden emin olduğunuz an yapılması gereken şeydir.
(bkz: morganize işler in normal başlık açması)*
resmi tamamlamadan ayrıldıysanız işiniz zordur. bir yandan bitirmek için uğraşırsınız bir taraftan da nasıl kendisine veririm diye kara kara düşünürsünüz. resmine bakıp bakıp hüzünlenmemek elde değildir.
ışıklı masa varsa çok kolay olan iştir. koy masaya geç üstünden oh mis, o da sansın ki uğraşmış yapmış falan filan. her şey yalan portreler yalan aşklar yalan.
ayrıca sahtekarlık değil, rotoskop diyoruz biz buna. lütfen. ama yalan o ayrı.
(bkz: işte sen busun)
bittiğinde sevgiliye benzemediyse iki ucu boklu değneğe tekabül eden durumdur.
atsan atılmaz satsan satılmaz, sevgiliye versen karikatür gibi şeyi, kırmamak için "aaa..! inanmıyorum, ne kadar güzel!" triplerine mecbur bırakacaksınız.
"hay skim..!" dedirten durumdur.
(bkz: bir durumu hayal ederek gerilmek)
(bkz: sevgiliye cin ali çizip hediye etmek)
zor iş.

(bkz: sen mutlulugun resmini yapabilir misin abidin)
(bkz: kaş yapayım derken göz çıkarmak)
ben bunu bizzat yaptım sevdiceğime gayette güzel olmuştu ama ben bu kadar büyük burunlumuyum dedi teşekkür etti şöyle yalanda birdahada sana emek verip bişey yapan ne olsun dedim böyle noktalandı gün.durduk durmadık yere sinir bozukluğu sevgi kelebeği olmayacağım birdaha son olsun.
Yaranamazsin, ben bu kadar cirkin miyim deyip, adama sac bas yoldururlar.
sadece onun resmini değil, birlikte olan bir resminizi çizdiğinde çok daha farklı hissettirir.. sildim o resmi. ama harika olmuştu. herşeyiyle, mükemmeldi. unutmam ama, hala özel. sanatçı ruhlu bir sevgiliniz olmalı. bu çok özel ve güzel birşey.

edit: olan bir fotoğraftan değil, kendi aklından tasarlayarak çizmek.
asla yapılmaması gereken bir ahmaklıktır. kıza sanatsal bir hediye vermek; o'na bir eser ithaf etmek kadar salakça bir dvranış daha yoktur yeryüzünde.

sevdiğim kıza resmini yapıp verdim; suratıma salak salak baktı, güzel demekten başka bir şey yapmadı.

sevdiğim kıza 83 tane şiir yazdım; ben şiirden hiç anlamam dedi okumadı bile.

sevdiğim kıza şarkı söyledim; detone oldun dedi.

sevdiğim kıza...

sevdiğim ve seveceğim kızın allah belasını versin.
çok ince bir davranıştır. fakat karşınızdaki sanattan anlamıyor ise feci hayal kırıklığına uğratacak olan eylemdir.