bugün

o kadar pen markası arasında büyük kararsızlığa düşebileceğine de işarettir.*
sevgilinin zevksiz ve bu yuzden degistirilmesinin gerektiginin bir göstergesidir.
sevgili yeşilçam filmi setinden bulunmuşsa karşılaşılabilecek muhtemel durum.
- hasan pembe panjurlu evimizin bahçesinde boy boy çocuklarımız oynasın.
Bu durumda yönetmen edasıyla 'keees' denirse kendine gelebilir dişi kişi.
(bkz: toki)
hayallerle gerçeklerin çarpıştığı ve değerlerin her geçen gün taraf değiştirdiği günümüz dünyasında, kalbe devam etme azmi sağlayan, iki kalbi aynı anda çarptıran, sevimli ve sıcak ütopya. karanlığın içinden yükselen ışık hüzmesi niteliğinde, hayatın acımasızlığına inat güneşe yürümek.
beyaz atlı prensinin hayalini kurup bulmuşsa pembe panjurlu ev hayali kurma hakkına sahip olmuş sevgilidir. *
büyük çoğunluk kızların başının altından çıkan olay. hemen kaçınılması gereken kız tipidir. zira efendim daha yaşınız kaçtır, başınız kaçtır.
sizin konuyu değiştirmenize sebebiyet verecek hayaldir.
harika çocuk onur' un bu temada bir şarkısı vardır.lakin adını hatırlamıyorum.
-nahhh nejat ne kadar mesudum bilemessin
-ben de öyle sevgilim
-nejat ilerde pembe panjurlu bir evimiz olacak mı?
-nevet nayatım nolacak catısı mor ,pembe panjurları olan,bahçesinde de mavi çimen ister misin ?
-nama nejattttt
-dalga mı geçiyon lan benle
pembe panjurla birlikte pencereden sarkan çiçekler, mütemadiyen pasta, börek yapan bir kadın ve tabi ki bahçede boy boy veletler bu klişenin vazgeçilmezidir...
+ mehmet mehmet pembe panjurlu evimizin bahçesinde çiçeklerimiz olucakmı
- n'evet nanannnn
klasik türk filmi hayallerindendir. ayrıca bu evlerde boy boy çocukların koşuşuyor olması da hayalin olmazsa olmazıdır ki bu da er kişinin kaçması için ikinci bir sebep sayılabilir.
er kisi icin alarmin calmaya basladigi andir. ya pacayi kaptirip adim adim evlilige dogru gidecek ya da baska limanlara yelken acacaktir. ama beraber olmayi sevgi ve ask kavramlarindan uzak sadece gelecegini garantiye almak, kocasiz bir hayattan kurtulup ataerkil duzende konumunu saglamlastirmak olarak goren kadinlar oldukca bu samimiyetsizlik sonsuza kadar devam edecektir.