bugün

Sıradan bir parfüm bile olsa üzerine sinen sanki dünyadaki en güzel, en huzur verici koku olur onun üzerindeyken.

Başkasının üzerindeyken aynı etkiyi yaratmıyor ama. Marifet koku da değil. Aşktan gözler kör olduğu gibi burun da kendini kaybediyor demek ki.

Özlenen kokudur..
çoook uzun zamandır duyulmayandır.
Özlenir. Sürekli özlenir. Ne zaman başka aynı kokuda başka biri yanından geçse buralarda mı diye önce sağa sola bir bakılır sonra hayal kırıklığı ile sevgili aranır, özledim denilir. Koku bambaşka bir şey ya buluşursun saçına siner üstün başın o kokar farketmezsin. Ayrılırsın bi bakarsın her yanın yine o. Gözlerim doldu bu başlıktan uzaklaşıyorum. Özlemeye devam gençler...
Birlikteyken zamanin durmasini en cok istedigim an onun kokusunu icime cektigim andir. Cunku kokusunu uzun uzun icime cektigimde yer ediyor bir yerlerde. Uzun sure o icimde kalip her gun daha cok silinmeye yuz tutan kokuyla idare etmek zorunda kalabiliyorum. Cok uzun sure.
karanfilleri kıskandıran kokudur. siyah'ın beyaza duyduğu aşkı hatırlatır.
Bal gibi kokar. Çiçek balı.
o kadar çok am,göt,pipi, kuku başlığı açıyorsunuz ki "sevgilinin kukusu" diye okudum.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
aşıksan doyamazsın koklamaya. en ufak ayrılıkta özlersin. her rüzgarda o kokuyu ararsın..
ama aşık olucaksın. öyle her sevgilinin kokusu özel olmaz arkadaş.
görsel
parfüm ve kremlerden oluşur. o özlediğim dediğiniz koku. terli halinde bile sevebilen beri gelsin. birisini sevmiştim böyle herkesin midesi bulanırken benim başımı döndürürdü kokusu hoşuma giderdi. parfüm değildi losyon vb. değildi has kendi kokusuydu. bazen bomboş sokakta aniden o kokuyu alıp arkamı dönerim ama kimse olmaz ve koku da yok olmuş oluyor. beynimin oyunları.
edit. sevgilim değildi. sevdiğim biriydi sanırım.
Ah sevgilim çok özledim seni, nasıl özledim kokunu bir bilsen ah bir bilsen. Ne olur beni anla, sana bu zamanı vermem lazımdı. Ben de seni çok seviyorum beni anlaman için yalnız kalman gerekiyordu. Biraz özlesek biraz ayrı kalsak belki zaman bizi iyileştirirdi. Ben beni bu ayrılıktan sonra daha iyi anlayacağını düşünüyorum umarım da öyle olur. Allah'a emanetsin yarim...
bugün doya doya içime çektiğim.

anlatılmaz boşuna yazmaya gerek yok.

ama bir anne kokusu bir de bunu soluduktan sonra hayatta yaşayacağınız hiçbir zevkten eskisi kadar tat alamazsınız.
sevgilimiz olduda kokusunu aldık sanki dedirten ibretlik önermedir.lüxtür bu yahu.
Ona dair unutacağım son şey kokusu olduğundan can yakıcıdır.
Çok uzun zamandan beridir alamadigim bir kokudur.
ciğere değil kalbe dolan ve her zaman duyulan kutsal koku. evet.
akla mantığa sığmaz bu kadar güzel oluşu.
en çok özlenen kokularda bir numaradır. evet.
Olsada koklasak...
Ah o koku hic mi gitmez bir insanin burnundan. Garip.
En güzel koku.
Beraber uyuduğunuzda saça sinmişse eğer tüm gün kafanızı hızlı hızlı sağa sola çevirip saçlarınızı karıştırırsınız sırf o kokuyu içinize çekip biraz gülümseyebilmek için.
Özlenen kokudur. Hiç gitmeyen.
içe çekilir. kaynağı boyun kısmıdır. burundan alınır.
olmayan kokudur.

sevgili yok,
isteyen de yok.