bugün

Geçen gün sevgilimden eski sevgilisine dair ne var ise silmesini isteyerek gerçekleştirmiş olduğum eylemdir değerli sözlük yazarları. Tamı tamına 6 aydır beraber olduğum sevgilimin kalmak için gittiği yerlere yanında taşıdığı günlükte, eski sevgilisi için zamanında yazılan yazıları ve aşk şiirlerini görmem ile delirmiş ve hiç bir koşul öngörmeksizin böyle bir isteği dile getirmişimdir.

isteksizde olsa o sayfaları bir bir yırttı benim önümde. Belki ben abartıyorum diye düşündüm bir an, fakat ne görmek ne de bilmek istemiyordum eski sevgilisi ile yaşanmışlıklarını. Sanki o defter bana sırıtıyordu biz beraber uyurken, sen sanma ki ilk kez sana aşık oldu bu kız diyordu. Sen sanma ki sadece sana baktı o içini eriten gözleri ile. Sen sanma ki diyordu, haykırarak, sadece sana dedi "seni seviyorum" kelimesini o söylenişine doyum olmazsızın sesi ile. Düşündükçe rahatsız, rahatsız oldukça kıl oldum kendisine.

Acaba bunları artık umursamadığından mı bırakmıştı o günlüğünde? O sayfalara bakmadığı için mi hiç uyanmamıştı içinde onlardan bir kurtulma isteği? Yoksa, yoksa hala onu mu düşünüyordu bilemedim. Her ne kadar bana hiç bir yalan söylemese de sevgilim, "ona karşı bir şey hissediyor olsam seni seviyor der miydim en başta?" dedi bana ve inandım. Ama içime de bir kurt düştü be sözlük, ne yalan söyleyeyim. Eğer böyle bir durum olsa bir deyişte silerdi değil mi hepsini? Oysa ki söylemiştim ona tam 2 ay önce! Ondan kalan herşeyi kendinden uzaklaştırmanı istiyorum çünkü öbür türlü bu beni gerçekten huzursuz ediyor demiştim defalarca. Hani atmıştı ya hediyelerini, hani silmişti ya resimlerini?

işte onlar gibi bunları neden sakladı şimdiye dek?
kıskançlık örneğidir, öte yandan da sonuna kadar haklı olunan eylem. reasonable man, sevdiceğini paylaşamamış demek ki.
kız eski sevgiliyi seninle unutmaya çalışıyor ama hala onu seviyor özlüyor hacı diyeceğim adamın isteği.
sadece günlükten silinmekle yokedilebilse mantıklı olabilecek eylem.
sevgilinin günlüğünde yazılanlara bağlı olarak yapılacak eylemdir.
sevgili günlük ben nalan;
+sene 2001 7. sevgilimle buluştum. evine gittim sonraa...ddıtt.
+sene 2002 15. sevgilimle arabada dıtt. dıttt
bu böyle devam ediyorsa günlüğü okumamakta fayda vardır.
gerek yok böyle hareketlere dedirtendir. ama benim aklıma tek şu geliyor arkadaşım bu kız senin bunları görmeni istemese o günlüğü yanında getirmezdi. ya kıskandırmak istiyordur yada sana birşeyler anlatmak... otur karşısına tatlı tatlı sor, anlatsın o da. sen de kurtul o da kurtulsun...
sevgilinin hatıralarından bazı seyler sılmek ısteyen ınsanın yorumudur.
erken ereksiyon yaşayan erkeklerin yapabileceği eyleme olan arzusu.