bugün

genellikle ağlayan sevgilinin kullandığı bir cümledir. her ne kadar ''iyiyim ben'' dese de insanın içi elvermez onu o halde bırakmaya ve ısrarla ''ne oldu ya anlatsana bi'' diye derdini paylaşması istenir. nihayetinde zılgıtı yersiniz, işleri boka sardırırsınız. en temizi susup oturmaktır.
içinde derin anlamlar saklayan cümledir. nasıl söylediği de önemlidir tabii.
"gitme, kal. sana ihtiyacım var, teselli et beni" dir altında yatan. kadın psikolojisi efendim.
aslında iyi değilim ama gözüm seni görmek istemiyor şuanda ifadesidir.
şimdi git sonra gel söylemi.
sevgililerden birinin isminin aysel olabileceğinin göstergesidir.
kötü olduğunun işaretidir.
* (bkz: aysel git başımdan)
eğer taraflar kavga sırasında değillerse, normal bir anda söylenmişse fitili ateşleyebilecek eylemdir.
sen başımdan gidersen iyi olacağım söylemi. (bkz: bi siktir git)
bildiğin kapristir işte. başından o an gitsen 2 ay sonra bile yüzünüze vurur, "tek cümlemle gittin, başımı bile beklemedin, beni o halde bıraktın.. vır vır da zır zır.."

"istediğin neyse onu söyle o zaman, çocuk musun?!" deyip kendine getirmek gerekir lakin kendine gelse bile size bir daha gelmez, bu ne yaman çelişki anne.

yabancı kızlarda bu tür davranışlara rastlanmadığına dair söylentiler var ama tecrübe etmeden kesin konuşmamak lazım.

(bkz: tk)
(bkz: git başımdan diyen sevgili)
(bkz: kavga var)
cehenneme kadar yolun var diye cevaplanası tepki.
çok farklı durumlarda kullanılabilir bu cümle. genellikle hemcinslerim kullanıyor sanırım. anacak "git başımdan" bölümünü ben hiç kullanmadım. "iyiyim. yok bir şeyim." birden fazla durumda kullanılabilir. mesela o an sadece sevgilinizle mesajlaşıyorsanız karşıdakine "şu şu şu öküzlükleri yaptım ve kırıldım. çok kötüyüm. çok üzülüyorum." anlamını içerir. anacak bunu söyleyip de onu kırmayı göze alamazsınız.
eğer yüzyüzeyseniz ve gözleriniz dolarken bunu söylüyorsanız büyük ihtimalle çok duygulanmışsınızdır. ancak bu duygu üzüntğde olabilir mutlulukta; öfke de olabilir, sevgide...
ısrarla alaka göstermek boku bok etmek bokuda hiç etmektir.
hemen uzaklaşmanızı gerektiren durumdur. kalıp saçmalayacağınıza uzaklaşın efenim. kafasını dinlesin sonra git dediği gibi 'gel' de diyecektir.