bugün

insanın hayatı boyunca başına gelebilecek en kötü olaylardan biri... geri almak istersiniz zamanı. onu geri getirsin istersiniz herkeste. sokaktaki köpekten, evinizdeki muhabbet kuşundan... neden artık olmadığını, neden sebepsizce gittiğini sorgular durursunuz tek başınıza.

gözünüz onun artık mazide kalan iletilerini görmek ister. ona ait bir iz bulmak istersiniz.
+ abi ne yapıyorsun telefonun başında saatlerdir.
- sevgilimden ayrıldım ya eski mesajları okuyorum.
+ romantik adamsın oku bakalım yüksek sesle.
- sayın abonemiz bir hafta içinde ko...
+ bu ne abi?
- bir şeyleri yanlış yapıyorum herhalde sabahtan beri okuyorum hala duygulanamadım. gerçi bir hafta içinde kontör yüklemezsem hattım kapanacakmış ona hüzünlendim biraz.
kısacası koyar. hüzünlendirir.
Depresyona girmenin habercisi olarak nitelendirebileceğimiz olaylar zincirinin halkalarından biridir.Bunu en sık yaşayanlardan biri olarak depresyona inat manitalı hayat diyorum..
edepli adaplı anlatılabilecek bie eylem değildir. daha açık olabilmek için:

2. tanım: adamın iflahını sikerten eylemler bütünüdür. zaten görülen, duyulan, yaşanan her anı illa göze batarken bu eylem kişinin kendini sikertmek istemesindendir. her aşık mazoşisttir arkadaşlar. kabul edelim bunu. hepimiz acılarımızı unutmak yerine oturup onunla yüzleşmeyi tercih ederiz. belki de doğrusu budur.

bazen canı acıtmak zehri akıtır. acıyı dindirmek için kaçmaktan daha önemli rol oynar..
ağlarken yapılan eylem. bayılıyoruz zaten kendimi hüzünle boğmaya.
muhtemelen kağıt mendil desteği ile gerçekleştirilen eylemdir. Allah tez zamanda acısını dindirsin, mesaj kutusunu turkcellden gelen smslerden korusundur; amin.
birde kötü mesajları siler , iyi olan sevgi sözcüğü içeren mesajları biriktirir bu türdeki şahıslar.
geçmişi anmaktır.
en son a kiu der silersiniz hepsini zor değil alıştık ilk değildi sonda olmayacak o zaman yadırgamayalım kaydedelim zaten bir zaman sonra sileceğiz.
mesajlardaki konuşma konusuna göre hüzünlendirir, hata yaptığını farkettirir belki de azdırır (yalan yok fazla mesajlaşınca ister istemez konu bazen gider sekse falan).
mazoşistliğin en önde gideni, intihar sürecinin girizgahıdır.
bu başlığı okuyana kadar sadece kendimin yaptığını sandığım durumdu. *
ayrılmadan hemen öncekileri okuyorsanız okumamak daha hayırlıdır. bir süre yas tutarsınız en azından...
- bugün çıkamıycam işim var.
- benim de...

- napıyosun?
- hiiiççç!

- aşkım napıyosun?
- hiiiççç!

- aşkım nerdesin?
- evdeyim...

- aşkım canım sıkıldı!
- benim de!

- aşkım nerdesin?
- okuldayım.

- aşkım neden aramadın?
- telefonun kapalıydı!

- aşkım kimler var yanında?
- yalnız geziniyorum ööle!

- aşkım nerdesin?
- evdeyim, sen?
- takılıyorum işte...

vs *
zaten bir şeyler bitmiştir de sürüklenmektedir o mesajlarda...
kah ağlatır kah güldürür.
(bkz: geçti bor un pazarı sür eşeği niğde ye)
-ne demek yani bitti mi şimdi?

+evet bitti galiba.

-ama olamaz bu..e hayallerimiz..verdiğimiz sözler, daha dün seni seviyorum demiştin ne oldu şimdi?

+bitti diyorum işte uzatma daha fazla.

-ya hani hiç ayrılmayacaktık, hep beraber olacaktık, evlenecektik ne oldu bize.

+duygu sömürüsü yapma ayrıldık diyorum.

-piüüüüü allah belanı versin.
her koşulda can sıkar..
hatta can acıtır.
yapılması gereksiz eylem.can yakmaktan başka bir işe yaramaz.en doğrusu sil butonuna bastıktan sonra hepsi seçeneğini tıklayıp mesaj kutusunu boşaltmaktır.
sikindirik bir durum. öyle pattadanak karşınıza çıkınca birden.

(bkz: durduk yere adamın amına koyan olaylar)
"Lan ben hakkatten malmışım" demeye sebep olur.*
eşittir canınızı yakmaya yer aramak. her ne olmuş olursa olsun acıtır, şaşırtır. bu kadar çabuk değişmiş olabilir miyiz düşünceleriyle gelen acabaları sokar beyninize. sonra bir cesaret silersiniz hepsini, bitti gitti!...
bu eylemden sonra "lan acaba mesaj atsam ne tepki verir" diye atılımda bulunur kişi kendine. fakat o mesajı atamaz genellikle. canı sağolsun o durumu yaşayan kardeşimin. ben de yaşadım lan biliyorum çok kötü birşey. berbat bir duygu.
aynı anda gül güzelini dinliyorsanız depresyona girebilirsiniz. *
müflis tüccar eski defterleri kurcalarmış.