bugün

sevmesini bilmeli... aşktan anlamalı…
kendisine bakmasını bilmeli, temiz olmalı
korkak olmamalı...
hayata farklı açılardan bakmasını bilmeli...
onunla gülmek, gülebilmek zor olmamalı...
karşılıksız sevebilmeli, tıpkı benim gibi...
dertlerini, sorunlarını ve her şeyini benimle hiiiççç ama hiç çekinmeden paylaşabilmeli...
bir söz verdiğinde, mesela; "bundan sonra hayatımın sonuna dek seninleyim" gibi, bunu tutmasını bilmeli...
eğer başlıyorsak ciddi bir ilişkiye “sonu yok, artık birlikteyiz” diyebilmeli...
benim kadar duyarlı olabilmeli...
ilişkilerdeki inişlerin çıkışların farkında olup sonunda yine mutlu olabileceğini bilmeli...
bir anlık öfkeye kapılmamalı, öfke kontrolüne sahip olmalı...
beni her an etkilemekten zevk duymalı, her bakışımda “vay beeeaa” dedirtmeli...
seksi en az benim kadar istemeli...
beni baştan çıkartmalı, delirtmeli...
biraz da deli olmalı...
(bkz: aranan sevgili)
(bkz: aranılan sevgili)
gazetelerin sarı sayfalar kısmına ilan verilse bile bulunamayacak özelliklerdir.
zira manavdan karpuz seçer gibi özellik belirterek sevgili aramak kendini bilmezliktir.
cv sini bıraksın, biz onu ararız özellikleridir.
altına "bulanların 05xx xxx xx xx nolu telefona haber vermesi rica olunur" şeklinde not koymazsanız tek başına hiçbir işe yaramaz.
sevgili aramaması.
(bkz: sevgilin)
özellikleri yaz 3214 e gönder nah işareti cebine gelsin. üstelik ücretsiz.
kaşar olmamalı birde*
kişinin sevgiliden olan beklentileridir. ama genelde aradığını bulamayan kişi, bulduğuyla yetinir. (ya da yetinmez.. nasip..)
(bkz: bir sevgili bulma aracı olarak sözlük)

(bkz: oha)

gaşlı olsun, gözlü olsun, döşü kıllı olsun, çok esmer olmasın beyaz da olmasın şöyle çukulata tenli olsun. *
kaşlı, gözlü, döşü kıllı çikolata tenli seven bağyan buralarda dolaşıyor gibi geldi bana, titreme geldi.
bir boka yaramayacak özelliklerdir. bir gün gerçekten ama gerçekten tam aradığınız birisini bulduğunuzu düşünürsünüz, giriş süper olur, grid'e 5. girip ilk virajda 1.liğe yükselirsiniz falan ana işler değişebilir, aman dikkat.
lpg si ruhsata işlenmiş olsun, sonradan baş ağrıtıyo. *
aranmaması.
yakışıklı, paralı, uzun boylu, arabalı, bi tanrıya bi bana tapan, ağzını açıp benim bişey emretmemi bekleyen..bu biraz köpek tanımına kaydı gibi ama var abi ya böyle tipler biri de bana denk gelsin ne var yani. ha bide mümkünse aşiretten olsun.
Garajının kapısının bozuk olması, ve içeriye araba sokabilmek. olmadı garaj önünde kalabilir fakat arabayı iyi yıkıyor olmalı. e tabi ehliyeti olması lazım,
18 yaş üstü olması lazım.
- esra hanım, sevgili arıyorum. yemin ediyorum size evde duvara tırmanıp takla atıyorum.
+ anlıyorum. nasıl bir sevgili arıyorsunuz ?
- hangi kameradayız abla ?
+ buyrun bu kamera.
- evi olsun, arabası olsun. arabası olmasa da olur fakat evi olsun. aslında insan olsun. fakat evi olsun.
+ ^&%&%++%''^!'!'
insan(!) olsun yeter.
kafasının çalışması.
aşk-ı memnu'nun bihteri gibi
yaprak dökümünün leylası gibi
küçük kadınların yelizi gibi
binbir gecenin şehrazatı gibi

"olmasın"dır dicem ama dilim varmıyo
-çevreye bakınması

-sizi dinlemeyip zaman zaman dalması

-saç şeklinde, kıyafet seçiminde sizin beğenilerinizin aksine davranandır sürekli

ne de olsa aranıyor. sıkılmış ya da içinde var. başkasını arıyor işte.
nefes alması yeterli olacaktır.
Güvenilir olması, dürüst olması, güzel ve alımlı olması, namuslu olması
namusölçer ile ölçüldükten sonra sevgili olunulabilinir.