bugün

bayan YADA ERKEK ETiK OLMAYAN DURUMDUR.
lise yıllarında, sinemaya gittik heryerini elledim öptüm vs tarzındayken.
üniversite yıllarında becerdim bilmem ne diye devam edebilir..
üstelik bunlarla övünülür..
en adi durumda zamanında size kendini adamış erkek yada bayan'ın özel şeyleri yada yaşananların ayrıldıkdan sonra açığa vurulmasıdır..
BUNUN DAHA BETERiDE MEVCUTDUR.

(bkz: EŞi iLE YAŞADIKLARINI BAŞKALARINA ANLATMAK)
Saygısızlıktır.
" yüzüme gülüp, arkamdan konuşma! yüzüne vurup, arkandan gülerim... " dedirten insanlardır.
sorununu partnerine anlatamayan ya da bilerek anlatmayan haysiyetsiz kişilerdir.
anlatanın sevgilisini kıran davranıştır. yapmayınız, yapanları uyarınız.
nasıl olursa olsun hiç tasvip etmediğim eylemdir. o sevgili arkadaşım, bırak da biraz özel olsun değil mi? günümüzde anlaşılmamış ya da saptırılmış olan bazı değerlerin var olduğunu gösterir.
kişinin karakterini anında ortaya koymasının en iyi yoludur.
iki taraf için de saygısızca yapılan bir eylemdir.
her insanın hayatında en az bi kere yaptığı olaydır. bende anlatılmamasından yanayım. bari onu anlatmaa yanii özel olsun. şerefsizlik bi yere kadar tamam. bunların karakteri kesin bozuktur ve kıskançtırlar ve hava atmayı severler.
her ne kadar doğru bulmasak da bazen yaptığımız eylem. eğer sevgiliyi küçük düşürmek ya da üzerinden rand sağlamak için yapılıyorsa ayıptır. ama çift zorluğa düşmüş ve çözüm yolu aramak için yakınlarına danışıyorlarsa anlayışla karşılanabilir.
pezevenk veya fahişe karakterlilerin yapabileceği bir iştir.
eğer anlatılan kişi kız ise herkesin ağzına sakız olabilecek yaşanmışlıklar.
anlatanlara sözüm yok fakat bana göre yapılmaması gereken eylemdir. çünkü sevgilinizi gören o arkadaşınızın aklına ilk gelecek şey bellidir.
(bkz: geçen yine 69 yapıyoruz)
özeli olmayan insandır.
eğer aranızdaki özel şeyleri anlatıyorsan ayıp bir şeydir, terbiyesizliktir. gıybettir. o özel şeyleri basitleştirmektir dolayısıyla senin de basit bir insan olduğunun göstergesidir. onlar aranızda özel şeyler, başkalarına anlatıp bir de üstüne dalga geçmişsen vay senin insanlığına. o sevgiliye hiç layık olmamışsın. mutlaka adalet tecelli edecektir. (bkz: and justice for all)
Ha aranızda yaşananları, sorunları dostunla paylaşırsan bunda bir şey yoktur. Dostlar fikir teatisi yapmak içindir vardır. dertleşmek içindir vardır. ama sen özel şeyleri ulu orta anlatıyorsan millete, ayıp ediyorsundur. kendine gel.
rivayete göre kadınların daha çok yaptıkları, ama çaktırmadıkları , hatta yaparken erkeklerden daha çok övündükleri eylemdir.
sarhoş olmaya doğru hızla gitmekteyizdir. Arkadaşlar konuyu sevgililerine getirir.
A:- Kanka köşeye yasladım, kaçamadı iki kat yaptım, vurdum vurdum. Nasıl inliyor.
B:- Oğlum hem seviyorum diyorsun hem bize anlatıyorsun.
A:- Sana ne oğlum karı benim değil mi ?
Yaşanmıştır.
alayımız yapıyoruz bunu kadını erkeği yok. burada salak salak triplere girmenin alemi hiç yok. tamam "olum geçen manitanın amını bi yaladım kedi gibi" ya da "ay kız ferhat dün bi kaydı bana bi de vazelin getirmiş sorma" bu gibi değildir (şüpheliyim ama neyse) ama yine de bu vardır.
(bkz: summer nights-grease müzikali)
özeli özel bilmeyen kişilerin yaptığı eylem.
saygısızlıktır. sevgilisinden, özelinden geçtim, kendisine, yaşadıklarına olan saygısızlığıdır. sevgilisi ile sevdiği için çıkmıyordur, sevgilisi onun hava atma aracıdır arkadaşlarının gözünde. evli adamlar bile bunu yapıyorlar gerçi, sevgililik aşamasında ne bekliyorsun ki.
erkek ortamında mutluka birinin ağzından çıkıyor. uyarıncada yanlış söyleyen ben oluyorum,bu yüzden sadece erkeklerin olduğu ortamlara girmemeye özen gösteriyorum..
sevgiliniz ruh hastasıysa ve sız kurtulamıyorsanız anlatın haber alamazlarsa polisi arasınlar.
güncel Önemli Başlıklar