sevgili bulmadan bu duruma çok fazla anlam yükleyeceğinden sonunda anlam kayması yaşayacağı barizdir.
iki durumu da bilirim bulunca daha bir b.k oluyor ne mutluluğu o ne kasvet o ne sıkıntı o ne içinden çıkılmaz bir durum oluyor mümkünse play again.
çok mutsuz da olunabileceğini gözardı etmektir.
mutsuzluğa mutsuzluk eklemektir, gerçek aşkı bulana kadar.
yalnız ve boşlukta olan şahsın yanılgısıdır.
mutluluk diye bir şey yok.
her iki durumunda birbirinden farklı tatta mutsuzluğu vardır.
flört vakti çok ayrı onu ayırdık.

kendi tecrübelerimden söylüyorum;
yalnızlık allaha mahsusmuş yalnızlık midene oturur kasvetlidir hayatı paylaşmak istediğin birini ararsın.durulursun düzen ararsın. hem dost hem eş arzularsın. yalnızlık vurgununu savuşturamazsan içine kapanırsın.

birliktelikte ise zaman geçtikçe ufacık farklılıklar göze batmaya sinir bozmaya başlar. kapıyı kapatmayı unutmak bile alevlenip büyük kavgalara dönüşebilir. uyuyamazsın. sinirlerini kontrol edemez hale gelirsin. üstünlük mücadelesi verirsin kazanırsın kazanamazsın ama birlikte kaysedersin aslında.

ortasını bulmak zordur. dört dörtlük güven ister anlayış ister. birinin ağırlığını diğerinin kabullenmesi gerekir. ama bence günümüzde kendi kariyeri ve ekonomik özgürlüğü peşinde koşan kadınlar pek naif olmuyorlar. bende varım diyorlar ve fi tarihinden kalma erkek egemen hiyerarşik düzene alışık erkeğe zor geliyor. bir yandan erkek sert olmalı arkadaş ağır olmalı diyen kadını memnun etmeye, bir yandan da kadının hak hukuk arayışında kendini ezdirmemeye çalışırken er kişi yolunu kaybediyor.

hata kimse de değil. birilerini yakmıyorum. ama mutlu olmak bu zamanda kolay değil. her fırsatta laf sokan nöbetçi muhalefet gibi sataşan ve karşısındakini düşünmeden matah olacağını sanıp ayar vermeye çalışan biz yeni nesile mutluluk uzak gibi duruyor.
Sevgilisi yokken mutsuz olduguna inanmakla es anlamlidir.
pollyanna kafasında yaşıyordur.
sevgiliden ayrılınca da, üzülmediği zaman bu ön yargıdan kurtulacak olan insan inanışıdır.
inanmak istemektir. Umut etmek yani. Ama fazla bağlayınca çok büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Demedi demeyin.
(bkz: iki ucu boklu değnek).
sevgiliden ayrıldıktan hemen sonra insana daha bir anlamsız gelir.
kişiliğini ya tam tamamlayamamış ya da
survivor olmayı becerememiş kişilerin umudu.
şimdi iki taraf da inanıyorsa iki ucu boksuz, birisi inanıp diğeri inanmıyorsa bi ucu boksuz, iki tarafta inanmıyorsa iki ucu boklu değnek.
mutluluğu özel bir kişiden beklemeyin. ama doğrudur, doğru sevgili insanı mutlu eder.
Anlaşamıyorum ama istiyorum.
kişiye göre değişir kimi mutlu kimi mutsuzdur.
Hiç sevgilisi olmamış biri ayrılacak olsa bile sevgilim olsun isteyebilir. Bu mantıksız değil.

En az bir sevgilisi olan bir erkek sevgilinin dayanılmaz geldiği zamanlar olduğunu bilir.

Kadınlar için durum daha farklı. Evde kalma gibi bir olay var bunun için sevgilisi olsun kocası olsun isteyebilir mutsuz olacaksa bile.
Kendi ile yüzleşemeyenlerin işidir.
asıl mesele sevgili aramak değil kendine değer veren koruyup kollayan her durumda yanına gidip rahatlayabileceği bir insan istemek bunları da ancak bir sevgili yapıyor sevgili arıyorum daha laubali bir tabir kanımca.
saçmadır, keşke her şey sevgili bulunca bitse.