bugün

entry'ler (18)

sevgili bulunca mutlu olacağına inanmak

mutluluğu özel bir kişiden beklemeyin. ama doğrudur, doğru sevgili insanı mutlu eder.

bir kız olarak uludağ sözlükte yazma sebebim

vakit geçirmek ve kafa dağıtmaktır.

türk kahvesi

en sevdiğimdir. şeker konunca içemem. fal da kapatmam. ben gerçekten dümdüz türk kahvesi seven biriyim.

en güzel kokan kolonya

benim için tütün kolonyasıdır. kokusunu duyunca kafamda emektar yaşlı bir amcanın nasırlaşmış kırışmış ellerini ovuşu canlanır.

yazarların en son okudukları kitap

görsel

öğretmenle evlenir misiniz

benim kafa dengim ve sevdiğim birisi olduktan sonra tabiki evlenirim.

sözlükte kadın varken küfürlü konuşmak

keşke başlık sözlükte küfürlü konuşmak olsaymış.

seksist başlıklarda bugün.

ulucuların yapmak istediği meslekler

polis olmak isterdim. behzat ç ve şahsiyet dizileri beni çok özendirmiştir. cinayet büroda çalışsam ne güzel olurdu.

cem karaca

tamirci çırağı ile tanıdığım türk müziğinin en önemli isimlerinden biri. bugün de ölüm yıldönümü. on beş yıl olmuş.

işçisin sen işçi kal.

kızların sevgilisi varken erkeklerle mesajlaşması

bir kızla erkeğin arkadaş olması normal bir şeydir. bu yüzden sevgilisi olan bir kız da bir erkekle mesajlaşabilir. sizin bununla probleminiz varsa ya sevgilinize ya da kendinize güveniniz yoktur.

kızların hoşlanma belirtileri

sevgilim demişti bakışıyorduk göz bebeklerin kocaman büyüdü, işte o zaman senden emin oldum diye.

nasıl matematik çalışıyorsunuz sorunsalı

konuyu soru üzerinden anlıyorum. bi yana konuyu, bi yana soruyu açıyorum. önce konuyu öğreneyim desem kafama yerleşmiyor. soru çözerken konuyu açmazsam zaten çözemiyorum. bol bol soru çözmek önemli. bi konuyu kavradığımı bütün soruları çözebilince anlıyorum. yanlış çıkarsa defalarca silip baştan çözüyorum. birine sormamaya, yardım almamaya çalışıyorum. yardım alsam dahi silip tekrar deniyorum.

babasını parası için seven evlat

babasından bir tek para görmüştür. görmediği neyini sevsin?

türkiyede solun başarısız olmasının sebepleri

sağ düşüncenin insanların değerlerini kullanması ve solun genelde terörist olarak lanse edilmesinden olabilir.

söz nişan nikah kına düğün istemeyen kız

istemem. kime neyi kanıtlıyoruz, kime neyin eğlencesini yapıyoruz? birbirimizi sevmemiz yetmiyor mu? ne ailelerimizi bunların masrafına sokmayı, ne de evlenip bunların borcunu ödemeyi istemem. kimseye sevgimi kanıtlamaya da gerek görmem.

kitap okumak için tercih edilen sakin yerler

herkes uyurken kendi odamı tercih ederim. bütün perdeleri açarım. göz yormayacak loş bir ışık da lazım tabii.

derdim var sanan kişiler

herkesin bir şeylerle baş edebilme kapasitesi farklıdır. sizin için önemsiz olan bir şey başkasını fazla etkileyebilir. herkesin derdi kendine. kimseyi ilgilendirmez. derdim var diyorsa vardır. bize laf düşmez.

sesi işitilince mutlu olunan enstrümanlar

benim için ukuleledir. enstrümanlarla pek aram yoktur. önceden de org almışlardı, şimdi tozlandı gitti. ama neden bilmem ukuleleye çok heves ettim. alacağım, öğreneceğim.