bugün

sevgiyi paylasmayı öğütler bu söz. lakin paylasılamayan sevgiler de vardır.
sevgi paylaştıkça çogalan,çogaldıkça beraberinde sorun getiren,sorunlar geldikçe daha da ilgi çekip vazgeçilemez olan bir tür virüs.
geçen günlerde anlamını uygulayar gördüğüm olay.

sevgi, saygı, hörmet güzel şeyler.

arabayla gidiyoruz, çankayadan kızılaya oradan sıhıye'ye doğru. yol boyunca kafamı pencereden çıkarıp gördüğüm herkese el sallayıp, yakınından geçtiklerime "naasığğn amca ya", "selamunaleyküm", "kolay gelsin", "amca sıcak çarpmasın bi şapka alsaydın" gibi etkileşimli laflarla bağırdım. bazılarıo korktu, korku da paylaşılıyormuş meğer.

neyse tabelacı amca sıcağın anlında, merdiven üstünde işini yapıyor, ben alttan öküz gibi bağırıyom "nassığn amca, kolay gelsin" amcamız kıpır kıpır oldu, süşecekti ama hemen elini başına götürüp baş baş yapar, güler ve kafasını "hey allahın delisi" dermişcesine sallar. evet deliliğim anlaşılasa da mutlu oldu herif.

ulan emolara bile "nassığn goç yiğidim" dedim. o kadar sevgi kelebeği modunda sağa sola bağırdım. usul usul yol kenarından yürüyen adama "selamunaleyküm emiceeaaaa" diye bağırıp korkuttum ama mutlu oldu, arkamdan bağırdı "allah belanı versin, aleykümselam"... çoğaldı. o muhite mutluluk dağıttım. geri döndüğümde herkes birbirine bağırıyordu. ne güzel.
makina mühendisi ve amatör tiyatrocu olan mahir ulaş timurun iş ararken yazdığı bir oyundur. üniversite, belediye, özel tiyatro sahnelerinde 80 den fazla gösterimi yapılmış bu absürd oyun, günümüz iş hayatında yaşanan rekabet ortamının insanların birbirlerine nasıl yabancılaştıklarını mizahi bir şekilde ele almaktadır.

--spoiler--
-bir derdiniz var sanırım.
^evet var.
-anlatmak ister misiniz?
^hayır.
-peki neden? her şeyin bir nedeni vardır değil mi?
^çünkü siz beni tanıyorsunuz. 20 yıldır tanışıyoruz. sizi çok iyi tanıyorken ve beni ne kadar anlayacağınızı biliyorken size derdimi anlatamam.
-derdimizi anlatacak bir yabancı bulmakta ne kadar zorlanıyoruz bugünlerde. sizce de öyle değil mi?
--spoiler--
benimsenen felsefe. ben yatagima giren iki kadina sevgimi veremiyorsam oleyim daha iyi. boylesine bir bencilligi, boylesine bir dusuncesizligi asla yapamam. ben onlara veririm. onlar bana verir. sonra birbirlerine verirler. dunya boylece guzellesir.
Sevgilide paylasikta cogalabilir bu nedenle sevinizi paylasin sevilinizi degil sayin sozluk yazarlari. (bkz: tecrube)