bugün

bu eylemi,hoslanmadigi biri olan ust komsusu icin yapan deli insan,alttan sesi yiyip asagiya sikayete inen komsuya bir de ayar vermistir*..hareketi bilerek yaptigi arkadaslarina anlattigi hikayelerden anlasilan komsu,davranisinda israr etmesi durumunda islak odunla tanistirilacaktir
fiziksel açıdan ele alırsak düşünceli komşu sesin etkisini kullanarak üst komşusunu aya çıkarmayı denemiş olabilir. ama başarısız olması kaçınılmazdır. sonu kötü bitebilir
kulağına megafonla bağırılması gereken yaratık..
aşağı inip yumruk sisteminin suratına monte edilmesi gereken komşudur.
evde yapılması gereken gürültülü işleri pazar sabahına erteleyerek missileme yapılası komşu.
yukarı komşuyu rahatsız etmek için yapılabilecek aktivitelerin başında gelmektedir.
ölümü göze almış olan salak komşu.
karakolda sabahlayacak komşu.
(bkz: edepsiz)
(bkz: ses sistemini camın önüne kuran insan)
üst komşusunun iki gündür yalnızca geceleri ara verdiği gürültüye artık dayanamayan alt komşunun gerçekleştirdiği eylemdir. ama gerzek üst komşu verilmek istenen mesajı algılamaz ve utanmadan bir de aşağı inip müziğin sesi konusunda bizi uyarır.

- *komşu müziğinizin sesi çok açık , çocuğa söyleseniz de biraz kıssa
+ * valla o da sizden gelen gürültüler yüzünden iki gündür ders çalışamıyordu, en son bu çareyi buldu. durun çağırayım da siz konuşun, beni dinlemiyor.
o arada annem geldi çağırdı beni, üst komşu olduğunu söyleyip ayıp etme dedi kadına bi de.
& ooo merhaba xxx teyze , nasılsınız ya? sizin küçük oğlanın midesi bozullmuş dün akşam, çok üzüldüm vallah. bir de toruna dün akşam yemekte yediği ıspanak dokunmamıştır inşallah , öğlen de bişey yememiş ya hani, ıspanak dokunuomuş kızınız öyle söylemişti.
- kaplumbağa kızım sen bunları nerden biliyosun
& valla bunlar dün akşam siz odamın üstündeki oturma odanızda muhabbet ederken sizden duyduklarım. Kızlarınızın daha önceki günlerde evde yalnızken yaptığı telefon konuşmalarının metnini de isterseniz size fiyatta bi güzellik yaparım xxx teyze. Şimdi müsadenizle ders çalışmak istiyorum.

o günden sonra ya odalarının yerini değiştirdiler ya da sessiz olmayı öğrendiler. ama kızların muhabbeti de dedikodu malzemesi oluyodu bizim evde, onu kaybettik.
tavana oklava ile vuran zihniyetin modernize şeklidir.