bugün

şimdi, aklı başında olan arkadaşlar zaten bu kayıtların montaj olmadığını anlayacaklar, fakat şöyle bir durum var.

bir kasetin montaj olup olmadığını anlamanın en basit yolu diyaloglara bakmaktır. uydurulan kasette olağan dışı durumlar olmaz. basit kelimeler vardır.

arkadan gelen "ayy" sesinden sonra tayyip erdoğan "sümeyye yanında mı?" diye soruyor mesela, bilal "değil" dedikten sonra tayyip erdoğan; "ses karıştı da o yüzden sordum" diyor.

böyle bir montaj yapan kişi, bu kısmı neden koysun kayıtlara? her boku uydurursun da bunu uyduramazsın abicim. o zekaya sahip kimse yok bu dünyada. kaldı ki daha bir ton "uydurulması imkansız olan" diyalog var.

ayrıca, bu komployu kuran kişi nasıl oluyorsa başbakan; "saat 10'da konya'ya gideceğim" dediği zaman bunu anlamıyor. onun yerine "konu..." yazıyor.

adam bu kadar profesyonelce, ayrıntılarını çözerek kusursuz bir montaj yapmış, ülkenin yarısını da ikna etmiş, yani muhteşem bir deha, ama nasılsa burada başbakanın "konya'ya gideceğim" dediğini anlayamıyor.

görsel

benim şaşırdığım akp'ye en çok muhalif olan bazı kesimlerin bile buna montaj demesi. lan oğlum mallaşmayın. böyle bir montaj yok. aklınızı başınıza alın.

ayrıca iddia ediyorum, dünya üzerinde hiçbir ses uzmanı, ses mühendisi ve bu alanda çalışan kişi, kim olursa olsun, eğer satılmış değilse bu kayda montaj demeyecektir. derse ben de akp'linin önde gideniyim.

hadi eyvallah.
tayyip bana göre bu kayıtları kendisi vermiştir. ülkeyi soyduğunu zaten biliyoruz. gündem değiştirmeyi çok iyi biliyor uyanık, kim bilir bu arada ne haltlar karıştıracaktır.
olmayan kanıttır. zira kayıtlardan birinde erdoğan oğlu bilal ile ankara'da saat 15.39 da görüşüyor gibi gözüküyor ama tam o saatte başbakan lübnan başbakanı ile konya'da görüşme yapmakta.
ne diyordu ahmet kaya
iler tutar yanı yok.
nerden baksan tutarsızlık,
nerden baksan ahmakça
başım belada.
başımız bu haşhaşiler ve onların yardakçısı kemalistlerle belada.
vardır. saat 15:15te oteline gitmiştir. 5 dakikalık ayaküstü soruları cevaplamıştır. ve otele doğru hareket etmiştir. yani 15:39da telefon görüşmesi yapmak için müsaittir. öyle götten element uydurmayın.
burhan kuzu'nun attığı tivitler, başbakanın "bunlar devletin kriptolu telefonlarını dinlemişler" demesi. en büyük kanıt itiraftır.
böyle bir kanıt yoktur. zira bu ses kayıtları, hem de her biri açıkça montajlanmıştır. zira değişik tarihlerdeki konuşmalar tek bir dosya halinde birleştirilmiştir. bunu çocuklar bile yapar.
sonunda yandaş haber sitelerinde de kayıtların gerçek olduğu haberleri yayınlanmıştır.

http://www.internethaber....aj-aciklamasi-645827h.htm
gazetelerimiz çok sağolsun bir tanesi bile tarafsız olmadıkları için bunlar montaj değil dediklerinde cemaat yanlısı, bunlar montaj dediklerinde ise akp yanlısı olduğunu düşünüyoruz. bu durum hükümetin yaptığı ya da yapmadığı yolsuzluklardan daha vahim bir tablodur. gazeteler gerçeği bilmeden bulunduğu taraf için yazarken halkın neye inanacağına şaşması gayet normaldir. bir karikatür dergisinde olduğu gibi ülkeyi tamamen boşaltıp temizlemek gerekiyor.
samanyolu habere götümüzle güldük gerçekten. lan bunlar adamı salak sanıyorlar galiba. belki montaj belki değil. ben bu işin uzmanı bir ses analisti olarak bu işin içinden çıkamadım. lakin amcık bi Amerikalı sikindirik bi programla incelemiş. bahsi geçen programın telefonunuzdaki seskayıt ve ya sesli notlar özelliğinden hiçbir farkı yok. sadece ses alçalıp yükseldikçe oranlama yapıyor. burda asıl olan dalga eni ve dalga sahanlığını incelemek. bilenler bilir. yalnız artık bu adamların yaptıkları çok canımı sıkmaya başladı. haşa hz muhammede kamyon kaçırtmalar, basit ses programıyla adı sanı belli olmayan adamlarla yorum yapmalar. yeter lan bıktık artık sizin bu saçmalıklarınızdan. bırakın, düşün bu milletin yakasından. getirdiklerinizi de götürün siktir olun gidin bu topraklardan...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar