bugün

sergen yalçın'ın ne olup ne olmadığına dair bir sorgulamasyon...

sergen yalçın'ı seneler içinde tanıdığım kadarıyla olabilecek en kısa şekilde özetlemeye çalışacağım..
bakın futbolculuk yıllarına zaten hiç girmeye gerek yok. herkes biliyor nasıl bir ''profesyonel'' olduğunu..
ben futboldan sonrasına çok kısa değineceğim. onun tvdeki yorumculuk performansı üzerinden gidelim mesela..
kanaltürk tv kanalında bilgin gökberk ile beraber yorumculuk yaptığı yıllara uzanalım..
sergen o zamanlar ne anlatmaktaydı?
yabancı teknik adamlara sallamaktan başka yaptığı bir şey var mıydı mesela?
veya kendisiyle aynı takımda oynayan futbolcular hakkında ileri geri konuşmuyor muydu?
adı lazım değil beraber oynadığı bazı adamlara kazma, yeteneksiz diyen o değil miydi?
hatta nihat kahveci ile canlı yayında tartışmamış mıydı? nihat telefonla bağlanıp buna ayar vermemiş miydi? sergen o vakitler oturduğu koltuğun rahatlığından mıdır bilinmez pervasızca sağa solla sallarken
bir takımın hocalığını yapan insanların da en az kendisi kadar hassasiyet sahibi olacağını düşünmüyor muydu? roberto carlos sivasın başındayken, bunlar buraya paraya yemeye gelmiş demiyor muydu?

aynen kendi ifadeleriyle, ''kendi değerlerimiz varken roberto carlos kim abi, anlıyor musun? bizim ülkemizde antrenörlük yapacak adam kalmadı da roberto carlos'a gidiyoruz, yani sana açıkça söyleyeyim ben hiç anlayamıyorum bu tercihleri.''

'' roberto carlos benim senin bilmediğin neyi biliyor ki sivas'a hoca olmuş.''
'' ben roberto carlos'un şu aşamada sivas'a bir şey verebileceğini düşünmüyorum''
'' roberto carlos buraya geleyim, üç beş ay takılayım, alacağım paraya bakayım diyor anlıyor musun?''
'' bakın başarılı da olabilir, böyle konuşuruz üç maç üst üste kazanır ama roberto carlos ile sivas arasında ben bir bağlantı kuramıyorum.''
''sivas ile roberto carlos'u bir araya getiren şey nedir aklım almıyor abi.''

programında türk antrenörlere değil de yabancı antrenörlere sallamak konusunda bir beis görmeyen adam şimdi bugün en ufak eleştiri karşısında kontrolünü kaybedebiliyor. diyeceklerim bu kadardır.

ilave olarak şunu da okuyabilirsiniz. (bkz: #45100856)