bugün

akıldan geçenler...

--.--
tuzak bu. ben de seni seviyorum diyim de sonra gel ağzıma s.ç dimi.. yemezler..
--.--
(bkz: beni sevmeyen ölsün)
- seni seviyorum gülfidan.
- ...
- seni seviyorum dedim gülfidan.
- ...
- yahu gülfidan seni seviyorum!
- ...
- gülfidan dellendirme adamı ! seviyorum ulan seni !
- benim adım demet.
- hasiktir sıçtık.
- evet sıçtın.
içinden - allahım ben nasıl bir sevap işledim de bana böyle birini nasip ettin ? sana şükürler olsun. diyordur. *
eyvallah demesinden iyidir.
en azından dürüst sevgilidir. sizi sevmediği halde bende seni seviyorum demesi daha kötüdür. *
muhtemelen susan sevgili, eski bir türk filmininden ibret almıştır..

----
(adam kadını sarsar ve bağırır...)

-beni sevdiğini söyle!!
+sevmiyorum!
-beni sevdiğini söyle!!
+seni sevmiyorum!
-beni sevdiğini söyle!!
+seviyorum!!
-(tokat) yalan söylüyorsun!!!
----

sevmiyorum desem hırpalıyacak; seviyorum desem tokat atacak... en iyisi muallakta kalmak...
Uzatmaları oynuyodur.
susup kalmasi icin makul bir neden varsa, karsi taraf sucluyken bu sozu sarf ediyorsa oh olsun efendim. *
" ben de " demesinden bin kat iyidir.
sevmiyordur işte amua goyam yıllardır tartışıyoruz bir sonuç çıkacaksa o da budur.
Utangaç sevgilidir. Halbuki içinden neler geçmektedir. Haykırmak bağırmak ister bende seni seviyorum ulan diye,dağlara kırlara koşmak ister çimlerde yatıp yuvarlanmak ister o çılgın bünye ama söyleyemez.
+seni seviyorum.
-teoride mi pratikte mi?
tam da ilişkiyi bitirmeye hazırlanan sevgili olabilir.*
bazen karşılık olarak "ben de seni seviyorum birtanem" diyememek, yaşanılan duygu yoğunluğundan ötürü sadece gözlerle şaşkın, tutuk biçimde bakıp kalmaktır. bu durumun nedeni sevgiliyle aynı duyguyu paylaşmamak değildir. "öyleyse çözüm nedir?" diye merak edenlere de sevgilinin gözlerinin derinliklerindeki "seni seviyorum" mesajını bulup çıkarmak düşer.*
seni seviyorum lafina mukabele etmek cok zordur. cunku sevmek denen fiiliyatta eger kisi bu soru karsisinda birseylerden emin degilse ve yalan yalnis cevap verirse eninde sonunda karsisindaki kisiyi tarumar edecektir. aslinda (durustlerden ve sagduyulu olanlardan bahsediyorum) kisi emin olamadigi umut verecek bir cevap yahut umut vermeyecek cevabi zart diye veremez. cunku karsindakinin hayatini parcalamak hatta sondurmek istemez. ayrica seven kisiyi butun cesaretini toplayip (ki bu cok mesakkatlidir)acildigi ve itiraf ettigi vakitten sonra ömrünü acildigi kisi icin harcamaya hazirdir. ve acilinilan kisi ise bu objeyi karsisindaki kisiyi dusunerek sukuta gomulur. velhasil kelam bu isler boyledir. ha dusunmeden olumlu yahut olumsuz bir cevap yahut bir kelime soyleyenlerin hali ise ortadir. bilmem anlatabildim mi?