bugün

bi bitmediniz amınakoim.
2013 e geldik yapmayın!
sıkan, bayat bir espridir. seneye görüşürüz beyler, iyi bakın kendinize, özlicem sizi. *
ya millet gelin el ele verip şu espiriyi yapanlara meydan dayağı atalım, bir daha yapmasınlar. ay bana bişeyler oluyo.
(bkz: 1 günlük kelebeğin seneye görüşürüz demesi)
Nerde lan bu levye?
yılbaşının ritüelidir, olmazsa olmazıdır.
bu güce sırf buna içilir dediğim espridir.
ne kadar klişe ne kadar bayat olsada biraz çocuksuluk barındıran söz.
ister istemez gülümsüyor insan:)
sıkılganlık getiren cümlelerin ilk sırasında yer alır.
kavga cikar.
artık yasaklandığını düşündüğüm * espri.
eğer mart-nisan aylarında söyleniyorsa işin şakası yoktur ve can yakıcıdır.
sırf bunun icin servetimi harcayıp türkiye genelinde 5 bin tane kiralık katil tuttum. bu senede de bu espriyi yapanı tak diye uzaktan vurucak kafadan.
Gelenek haline gelmiştir esprisi. Yine yapacağım evet ahaha :D

Not: bu yazı kendi kendini imha edecektir.
binlerce ergen tarafından 31 ocakta yazılacak, söylenecek söz dizisi.
uzun zamandır duymadığım, burada gördüğümdeyse belli belirsiz tebessüm etmeme sebebiyet veren nostaljik espri... ilk ve orta öğretim kurumlarında oldukça popülerdir kendileri.
Genelde populer olmaya çalışan komik insanlarin ilkokuldan ölene dek toplu ortamlarda arkadas ortan mlarinda yaptigi herkesin sevdiği fakat artk herkesin kusma tehlikesi geçirdiği espiridir.
Bkz: 31 aralik gelsin bende yapicaammm *
ömrü hayatım boyunca sadece bir sene hiçkimseden duymadan yeni bir yıl geçirdiğim takdirde mutlu mesut olacağım, espri adı altına sokulup espri edebiyatını da kirleten berbat söz öbeğidir..
ingilizcesi, "see you next year." Dır.
Lise dönemimde 31 aralıkta duymaktan bıktığım iğrenç cümle.
her yıl sonu %100 yapılacak olan lanet espiridir. bi bitmediniz..
Özellikle ilkokulda yılbaşından bir gün önce söylenen, çok komik olduğu düşünülen ama artık bayatlayan hatta espriyi yapanın üzerine toprak atılmasını istettiren kelime grubu.
-alo buyrun?
+polis imdat bey mi?
-evet?
+ben birini öldürdüm. gelin beni alın.
-nasıl? anlamadım?
+daşınan gafasını ezdim..
-..
yine geldi tipini sevdiğimdir, 2013 koalisyonunu açtığım durumdur ayrıca, bu espriyi yapan arkadaşı torun 205 havalı 4mm paraşüt atan tüfekle tam kulak memesinden vurmak gerekir.