teyzelerin en çok kullandığı cümle olmakla beraber, dünyanın en gaz cümlelerinden biridir lan bu. kavga etmişsinizdir bu teyzenin oğluyla ve ayırmak için gelmiştir aranıza. ve sihirli cümleyi kurmuştur işte ''aa neden kavga ediyorsunuz? sen onun abisi sayılırsın.'' vallahi yemin ediyorum bunu duyan çocuk önce bir durur. sonra ''ehehe evet lan ben abiyim. kardeştir yapar kerata. ama abi olan benim. büyük olan benim. annesi söyledi. ehehee.'' gibi salakça düşüncelere kapılarak, az önce ibnelik yapan arkadaşını affeder. yazık...
yemeyin bu numaraları arkadaşlar!
sonra bebeği verir kolunuza hanım teyzemiz. kaybolur düğünün ortsında. sonra elinde bebek ara babam ara...
sonra pek tanımayan uzaktan akrabların lafları,

- çocuk sizin mi, allah bağışlasın.

+ değil benim değil, bekarım ben bekaaar.!

- aaa kimden peydahladın da ayrıldın ayol.
bazen de, asılma potansiyeli olan erkeklerden, kızları korumak için söylenir. abisisin sen onun sakın yamuk yapma, hatta yan gözle bakan olursa, sen git çak ağzının ortasına, diye gaz verilir.
"he hee abisiyim teyze abisi. sen merak etme ben ona bir abilik yapıcam var ya ağzın açık kalacak" derler adama. geçeceksin bu abi, kardeş, kanka ayaklarını ne gelirse başa bu abiler, kankalar yüzünden gelir. ünlü bi düşünür mü düşünmez mi bilmiyorum ama işte bi zat-ı muhterem ne demiş? demişki "kanka ayağı göt ayağı, götü olmayana s.k ayağı" yani özetle budur...
-kalk,biraz da ben oyniyim tamam mı? sonra yine oturursun.
+banane yeaa! ben oynıcam. git!
-bak oğuzcuğum. (sakin olmaya çalışarak) kalkar mısın? bak hem bana sana bi şey göstericektim bilgisayarda. gösteriyim mi çok güzel bir oyun.
+bananeeaa yaeeaa bananeee! git sen git! (itekler eliyle)
-bana baak! beni sinirlendirme fena olur. kalk lan bilgisayarımın başından. kak!
1.aa suzan içerden bağırma sesleri geliyor gidip bir bakalım. hay allah..
2.oğluşuma ne yapıyosun? aa çok ayıp. sen onun abisi sayılırsın. bırak çocuğun saçını. cıkcıkcık..
-bülgüsayorumun boşundan kolksun o zomon yoohoo! önnö yoo öhöhöhöh!
2.aa semih niye ağlıyosun oğlum. çok ayıp!
bu cümlenin büyüsüne kapılıp karşısındakini affetmeyecek bir kişi dahi tanımıyorum dostlarım.

- abisi sayılırım di mi. ehehe..
+ ne abisi yaaa..
- annen dedi olum. akıllı olacaksın artık. ben dövmüyorum artık ama birisi yamuk yaparsa söyle bak. *