bugün

günün herhangi bir saatinde duyabileceğiniz bir söz.

şahsımın da sık sık duyduğu bir cümledir, fransızlara benzetirler nedense. ama bunda benim suçum yoktur. o yüzden bu itiraftan sonra kalkıp bana "niye türklere benzemiyosun lan sen" diyenleri de pek anlamıyorum.
sık sık duyduğum, türk kızı diyince akılda uyanan fiziksel ve karakter özelliklerin ne olduğunu bildiğim için de her duyduğumda kendimle gurur duyduğum sözdür.
-you dont look like to turks
-sorry,why do you said that?
-yeah your hot!
-oh thanks babe,come on here.
bu tanımlamayı bana yapan türk olmayan insanlara ''safkan türküm'' diyorum. o esnada suratlarındaki darmadağın olmuş ifadeyi izlemek çok hoş oluyor. bunu diyen insanlar genellikle çirkin veya siyasi saplantıları olan insanlar. yakışıklı veya güzel türk görmeye tahammülleri yok bu zavallıların.
bana türkiye'de denen laf. halis muhlis türküm arkadaş. kimlik mi göstereyim size?
10 arkadaşımdan 3-4 tanesinin sorusu bu şekilde oluyor. Ninemin ninesinin ninesinin 1. dünya savaşında ingiliz askerleriyle umarım bir münasebeti olmamıştır diyerekten hayatıma devam ediyorum efenim.
Benliğimizi Kaybettirebilir Bu sadece Komşunun Yeşil Çimenidir.
bir gerçekten denilenleri olan, bir de karizma yapmak için, ''bana italyan diyolardı olm'' cuları olan cümle.

evet yurtdışında gerçekten de kimi tipler olur, kafalarında canlandırdıkları türk tipiyle kesinlikle bağdaştıramazlar, ki ingiltere gibi bir yerde bile, türkler yani biz, afganlıların arasında yaşamaktadır. kimsenin belirli bir kalıba oturtulmamasının gerekli olduğu şu dünyada, özellikle bizleri hala öyle görmeleri de, sol gözlerine yumruk demektir.
bir kürt olarak farklı bir versiyonuyla sürekli muhatap olduğum, içimde acı ve buruk bir hisle birlikte istemsiz bir öfkeye sebebiyet veren çok tuhaf bir durum.

(bkz: sen hiç kürtlere benzemiyosun ya)

arkadaş artık nasıl bir algı, nasıl bir izlenim oluşturduysa kürtler, çık işin içinden çıkabilirsen. vesselam artık şu yaradılanı severim, yaradandan ötürü ya da geçmişini sikerün ırkından dolayı zihniyetini bir tarafa bırakıp tüm insanlar toplaşıp çıplak bir halde sevişsek daha yararlı olacaktır insanlık adına.*
(bkz: muhabbeti boka bağlamak)
Münihte oldugum su 44 günlük süre icinde cok duydugum sözdür. Niye diye sordugumda : Kara olmadigimi beyaz tenli oldugumu, acik fikirli oldugumu, almanca aksanimin kaba olmadigini, kibar bir sekilde konusup davrandigimi söylediler genel olarak.

Bu bana birkac sonuc cikartti. Yabancilara göre (cogunluk almanlar) biz kara tenli kara kasli kara gözlü, gittigimiz ortami kirleten, kaba insanlariz. Ben de onlara bu ön yarginin dogru olmadigini, buraya gelen insanlarin cogu 1970 türkiyesinden gelen egitimsiz kisiler oldugunu anlatmaya calistim. Gayette hak verdiler. Birkac gevura farkli bakis acisi verdigim icin mutluyum.

Ancak Hauptbahnhof tarafindaki türk mahallelerini gördügümde tam da anlattiklari gibi türklerle karsilastim. Benim almanyada tanidigim akraba, es, dostla bunlarin alakasi yoktu. Almanlar da benim profesör olan kuzenimi degil bunlari örnek aliyor türk olarak. Islerine öyle geliyor belki de. Ama tüm almanlar degil cogu alman diyeyim.

Ve ispanyollar. Onlar da hepimizin kara tenli oldugunu düsünüyorlar. Tüm ispanyol arkadaslarim beni basta italyan zannettiler bu yüzden. Ancak onlarin almanlar gibi ön yargilari yoktu. Ayni bizler gibi cok sicak kanli insanlar.
hakarettir. tanrıya şükür ben hiç duymadım.
tam bir türküm çünkü.
beyaz atletle balkonda rakı mangal yapar yusyuvarlak göbeğimi balkon demirlerine yaslayarak nara atarım. ve bunu gören alman, rus, polonyalı dilberler "işte gerçek türk" diyerek sağa sola kaçışırlar.
kafalarındaki o türk resmi sabitleşmiş öyle iğrenç birşeydir ki o yüzden, azıcık farklı fiziki ve mental yapıda bir türkü gördü mü fırsat beklermiş gibi hemen sıçarlar böyle bi lafı. bu bir iltifat değil, ağız payının verilmesi gereken bir cehalettir. şahsen sık sık gösterdiğim tavırdır.
(bkz: ecayip heyvanlara benziyirsen)*
"Avrupa'da ispanyol veya italyan'a Benzetilmeyen Türk Genci intihara Kalkıştı"

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=730
Bu cumleyi duymakla ovunen bir takım disisel bunyeler vardır. Neden ait olmadıkları ayrıksı bir kulture ozenirler, hic anlayamam.
(bkz: türk müsün lan sen)
karadenizede gelince. sen hiç laza benzemiyosun derler. herkes aynı amk .
sakın bir yabancıdan bu lafı duyduktan sonra sevinmeyin. adamlar aralarında anlaşmışlar bizimkilerin bu lafı duyduktan sonra çok sevindiğini görüp her karşılaştığı türk'e bu lafı söylüyorlar. yoksa mümkünatı yok ki çevremdeki* her yurtdışına çıkan türk bu lafı işitsin.
bazılarının üzüleceği yerde sevindiği laf.
sürekli maruz kalınan ve hiç hoş olmayan benzetmedir.
-türke hiç benzemiyorsunuz..

+oov teşekkürler

-yani daha çok pakistanlı gibi.

+yovv bitch!
- sen hiç türklere benzemiyorsun.
+ nereli gibiyim, ihhhi...
- papua yeni gine sanki.
+ göd herif!
türke benzetmeyip iranlılara benzeten bir versiyon da var. hoşa gitmiyor.
- sen hiç türklere benzemiyorsun.
+ nereli gibi duruyorum?
- Ruslara benziyon abi!
+ lan olm ayyaş mıyım lan ben?

(bkz: paranoia)
kendi memleketinde bile sen buralı mısın deyip inanmayan insanlar varken, bir yabancı dediğinde hiç anormal karşılanmayan durumdur.