bugün

Bir iki sene öncesine kadar seyyar halde olan ama son zamanlarda mekanlaşmata giden sektörün temsilcileri.
Tavuklu pilavın yanında her türlü içecek, kuru fasulye,nohut hatta kavurma bile mevcut.
lezzetli olanlar var.
çoğunun pek bir özelliği yok hatta beyoğlunun ara sokaklarında
o pilav ve midyelerei nasıl hazırladıklarını gören direk kusar.

ama bir kaç tane iyisi de var.
Bahcelievler metro duraginin orada (metrobus gelmeden once serdar diye pilavci cocuk vardi. 12de actigi tezgahi 4te bulamazdiniz. Serdar pilav dedin mi 4.ta abi bi cuval princ bitti annem yapiyor gelir yarim saate derdi. Sonra metrobus geldikten sonra gordum kosede dukkan acmis. Serdar buyudu tabi. Sohbet ettik biraz. Bu yil istanbul a gittigimde solugu yaninda aldim serdar yine seyyar da. Hayirdir dedim abi millet ayagi kesti boylesi daha bereketli dedi. Demem o ki seyyarin tadi dukkanlarda yok.
temizine denk gelmişseniz özellikle karnınız aç iken gözünüze çok sempatik görünmekte olan esnaflardır. açlık öyle elitlik falan dinlemez otobanda falan araç ile seyrederken denk gelince çekersiniz hemen arabayı yanına doğru usul usul. himini himini pilavları kaşıklayanları izlersin senin tabağın hazır olana kadar tabağın hazır olunca "karabiber katam mı abe ayran ister misin" sorusunu işitirsin. ufak tefek olsa bile mutlu olursun ne güzel.